Jednoduchá a rychlá výměna střešních oken 

Nadešel čas na výměnu střešních oken? Stále nevíte, jak na to? Hledáte právě spolehlivého profesionálního partnera? Nejste si jisti, jak dlouho celý proces trvá? Čtěte dále a dozvíte se všechny odpovědi. Zde vás krok za krokem provedeme tím, jak vyměnit střešní okna snadno a rychle.

Nová střešní okna otvírají nové obzory  

Výměna střešních oken patří do kategorie „vylepšení domácnosti“ a stejně jako v případě všech domácích úprav se jistě chcete spolehnout na odborníky. Profesionální výrobky, profesionální montážníky. Dobrou zprávou je, že obojí můžete mít pod jedním jménem: VELUX. Nová střešní okna VELUX nejenže prosvětlí a opticky zvětší vaše podkroví, ale volbou sestavy střešních oken VELUX také ušetříte peníze díky lepší tepelné izolaci. Nová střešní okna také zvýší hodnotu nemovitosti, jejich instalace je naprosto výhodnou dlouhodobou investicí.

Jak začít 

Ať už je modernizace podkroví pomocí nových střešních oken součástí střednědobého plánu, nebo je potřebujete co nejdříve vyměnit (protože ta stávající jsou stará nebo nějakým způsobem poškozená), nejspíš se snažíte o okamžité řešení. Tato touha někdy vede k tomu, že se rozhodnete pro řešení svépomocí, což vůbec nedoporučujeme. Možná jste ten největší kutil ve městě, přesto vám vzhledem ke složitosti procesu výměny střešních oken doporučujeme, abyste se do ní nepouštěli, pokud nejste certifikovaným stavebním montážníkem. Vaším úkolem je vybrat si správného partnera, který vám pomůže s výrobky i samotným procesem, a pokud si vyberete montážníka doporučeného společností VELUX, nemůžete udělat chybu.  

Před instalací si můžete položit řadu otázek. A zde najdete odpovědi na všechny z nich. 

1. Jak mohu najít řešení výměny střešních oken ve svém okolí?

Prvním krokem je vyhledání montážníka. Při hledání toho pravého můžete zvážit mnoho aspektů. Jak blízko je k vašemu domovu? Kolik předchozích zákazníků ho doporučilo? Jaké je jejich profesní zázemí? Dobrou zprávou je, že se těmito otázkami nemusíte zabývat, stačí nás kontaktovat a my vás zbavíme starostí s hledáním.

2. Jak mám montážníkovi popsat práci?  

Nejprve si prohlédněte štítek s údaji o vašem stávajícím střešním okně – najdete na něm důležité údaje o okně, které jsou pro montážní firmu cennou informací. Na štítku se například dozvíte, jakou má okno přesnou velikost, takže až budete objednávat nové, budete znát přesně správnou velikost. Informace na štítku také informují montážníka, zda by proces výměny střešního okna měl nebo neměl být spojen s výměnou ostění. 

Pokud již jedno střešní okno máte, zvažte možnost pořízení dalších, abyste získali více denního světla a měli lepší výhled… což vede k celkově lepší náladě.  

3. Kdy mohou přijít provést instalaci střešních oken?  

Montážníci doporučení společností VELUX se budou snažit najít pro vás volný termín a podle toho také dorazí. Můžete se spolehnout nejen na jejich odborné znalosti, ale také na jejich spolehlivost. 

4. Jak mám připravit místnost na výměnu střešních oken? 

Vykliďte prostor před oknem, přesuňte veškerý nábytek, který by mohl překážet, a raději si vezměte den volna v práci. 

5. Jak dlouho trvá instalace?  

Výměna střešního okna je považována za drobnou úpravu domu… pokud ji provádí odborníci. Měla by trvat maximálně jeden celý pracovní den, potřebná doba se ale samozřejmě může lišit v závislosti na počtu střešních oken, povětrnostních podmínkách a typu výměny. Střešní okno lze vyměnit při zachování ostění, což je rychlé a jednoduché, ale nemusí to být možné ve všech případech, protože je nutná 100% shoda velikosti rámu střešního okna a napojení ostění. Doporučujeme spojit výměnu střešního okna s výměnou ostění kolem okna, montážník může umístit další zateplovací výrobky, které zajistí vodotěsné a lépe izolované řešení.   

6. Jak prašný celý proces bude?  

V ideálním případě je výměna střešních oken spojena s minimálním množstvím prachu. Stačí po práci zamést a následně vysát.  

7. Jaké úkoly vás čekají po dokončení práce?  

Jen menší úklid. Nic víc. Pro dokončení ostění a nalakování budete možná muset vyhledat jiného řemeslníka.  

8. Kolik mě to celé bude stát?  

Celkové náklady se mohou lišit v závislosti na několika faktorech, které souvisejí s výrobkem (jaký typ střešních oken a příslušenství si vyberete) a s tím, jaké „položky“ obsahuje vlastní práce z pohledu montážníka (cestovní vzdálenost a náklady, parkovné; střešní krytina, montáž mimo dosah a změna střešní konstrukce; velikost a hmotnost střešních oken; počet pracovníků; potřebné odborné znalosti, nářadí, stroje a materiály; odstranění starých oken, manipulace s odpadem; příprava nebo oprava stávajícího ostění včetně potřeby materiálu).

Jednodušší, než si možná myslíte 

Výměna střešních oken není vůbec složitý proces – pokud si za partnera vyberete společnost VELUX. Budete potřebovat správné výrobky a odborníky, kteří vám je přivezou až domů: obojí vám nabízí společnost VELUX.  

Nyní udělejte další krok a naplánujte si výměnu pomocí našeho konfigurátoru.  

Přečíst další články

Řešení střešních oken VELUX přináší extra výhody

Podívejte se, jaké to jsou!

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.