Nechte denní světlo proměnit váš domov! V našem odborném videu se dozvíte, jak řešení VELUX pomůže vám i vaší rodině vytvořit zdravé a pohodlné útočiště před světem.

Zdravý a příjemný život začíná doma

Postupujte podle našich 5 doporučení a vytvořte si doma příjemnější prostředí

Vytvořte si výhled

Možnost dívat se ven je naprosto klíčová pro příjemný a prostorný pocit z místnosti. Ale pozorování světa za oknem je také důležité, právě díky němu vnímáme propojení s vnějším děním a komunitou. Sledování proměn přírody podle ročních období, zkracování a prodlužování dnů i změn počasí – to všechno pomáhá regulovat naše cirkadiánní rytmy a dává nám pocit, že jsme součástí světa kolem nás. Umístěte svůj pracovní či jídelní stůl blízko okna, abyste viděli ven. Nebo si nad postel instalujte střešní okno, aby hvězdy byly to poslední, co uvidíte, než usnete.

Přiveďte čerstvý vzduch

Je málo známým faktem, že vzduch v interiéru může být daleko znečištěnější než vžduch venku. Mohou za to naše každodenní činnosti: vaření, úklid, sprchování, zapalování svíček, sušení prádla, a dokonce i spánek a dýchání. Proto potřebujeme pravidelné větrání, které se postará o výměnu vzduchu v interiéru. Větrat by se mělo třikrát až čtyřikrát denně, alespoň po dobu 10 minut a s víc než jen jedním otevřeným oknem. Lepší ventilace pomáhá také snížit přítomnost virů přenášených vzduchem, proto je během pandemie časté větrání ještě důležitější.

Vpusťte denní světlo

Přirozené světlo má spoustu přínosů pro naše zdraví a psychickou pohodu, ale světlé a vzdušné prostory zároveň zkrášlují naše domovy. Architekti a interiéroví designéři kladou na přirozené světlo velký důraz a navrhují místnosti tak, maximalizovali jeho přísun. Instalovat více oken je skvělá věc, ale velký efekt může mít i roztažení závěsů, vytažení rolet a žaluzií, odstranění těžkého nábytku od oken nebo chytré umístění zrcadel tak, aby se v nich odráželo světlo.

Spojte se s přírodou

Když pobýváme v interiéru, jsou základem našeho propojení s přírodou světlo, okna a atraktivní výhledy. Ale existují i jiné způsoby, jak dostat přírodu až domů. V interiérovém designu se můžeme inspirovat přírodou a jejími materiály. Zvažte použití dřevěných a proutěných doplňků a nezapomeňte na pokojové rostliny a čerstvé květiny, které oživí váš domov.

Zvětšete svůj prostor

Získání dalšího obytného prostoru přímo ve vašem domě se může zdát jako obrovský úkol, ale nemusí to tak být. Představte si, co všechno se dá dělat s prvkem, který doma už máte: s podkrovím! Můžete ho zrenovovat a přidat další ložnice nebo nový volnočasový prostor pro vaši rodinu. Využijte dostatek přirozeného světla a čerstvého vzduchu, abyste vytvořili dobře větrané a prosvětlené místo, kde se vždycky budete cítit příjemně. Inspirujte se různými řešeními sestav střešních oken VELUX! Můžete si vybrat třeba i střešní terasu VELUX, která vám otevře přístup na střechu, zaplaví interiér denním světlem a maximalizuje výhled!

Zdravý a příjemný život začíná doma

Postupujte podle našich 5 doporučení a vytvořte si doma příjemnější prostředí

Sledujte, jak denní světlo promění váš domov

Věděli jste, že až 90 % života trávíme uvnitř? Ve svých domovech dnes mnozí z nás dělají téměř vše – od jídla a spánku přes práci a cvičení až po odpočinek a zábavu. Podívejte se na naše video, abyste viděli, jak střešní okna mohou změnit váš každodenní život.

Získejte znalosti zdarma

Získejte znalosti zdarma

Jak na rekonstrukci obytného prostoru tak, aby byl zdravější a lépe vyhovoval našim potřebám? V tomto videu jsme se zeptali odborníků na základní principy zvelebování domácnosti. Zjistili jsme, jak zařídit, aby pokoje působily prostorněji. Získali jsme tipy na úsporu energií a víme, jak v domě zajistit celoročně příjemnou teplotu. Nechte se inspirovat a staňte se sami odborníkem na renovaci domů!

Projasněte, zvětšete a vylepšete si bydlení

Sestavy střešních oken VELUX vám znásobí přísun denního světla. Zároveň získáte úžasný výhled, výjimečný pocit prostoru a tak příjemnou atmosféru, že nebudete chtít trávit čas nikde jinde než ve svém novém oblíbeném místě!

Objevte možnosti sestav střešních oken VELUX >

Pociťte rozdíl

Objevte transformační sílu sestav střešních oken VELUX!

Přidat okna

Přidat okna

Mají vaše pokoje dostatek denního světla?

Pomocí posuvníku se můžete podívat, jak přirozené světlo rozjasní atmosféru. Ve kterém pokoji byste tohle kouzlo mohli využít?