Nastal čas vyměnit střešní okno?

Výměna bez zásahu do ostění


Když pořizujeme nové okno stejné velikosti, jako je to původní, je výměna velmi snadná a rychlá. Jde o čistou práci, která neporuší sádrokartonové ostění kolem okna a povrchy v interiéru zůstanou nedotčeny. I při této nejjednodušší variantě výměny může být do okolí střešního okna doplněna tepelná izolace.

Výměna se zásahem do ostění a novým sádrokartonovým ostěním


Varianta, která přináší řadu výhod. Tímto způsobem můžeme střešním oknem VELUX nahradit i starší okno jiné značky. Nové okno lze zapustit hlouběji do konstrukce střechy, což zlepší jeho tepelněizolační vlastnosti. Po otevření montážního prostoru je možné přidat další okno a získat tak více denního světla. Zároveň je snadné doplnit do střechy tepelnou izolaci a zkontrolovat správné napojení fólií ve skladbě střešní konstrukce.

Výměna se zásahem do ostění a novým prefabrikovaným ostěním VELUX


Tato varianta přináší stejné výhody jako výměna okna s novým sádrokartonovým ostěním. Navíc ušetří čas, protože vizuálně bezchybné systémově řešené ostění VELUX stačí správně umístit kolem okna. Bezúdržbové vnitřní ostění VELUX je vyrobeno z PVC a jeho bílá barva ideálně odráží a rozptyluje denní světlo dále do místnosti. Zákazník má navíc jistotu, že pod i nad střešním oknem budou správně vytvořené náběhy, které jsou důležité pro dokonalou tepelnou izolaci

Co je k výměně starého střešního okna potřeba?


Podívejte se na video o procesu výměny střešního okna. Je to jednodušší, než si myslíte!