Výjimečná
firemní kultura

Historie a vize společnosti VELUX

Historie a vize

Ochrana životního prostředí je součástí aktivit VELUX.

Společenská odpovědnost

Velux zaměstnanci Česká republika

Smysluplná
práce

Kariéra ve společnosti VELUX

Přinášíme světlo do života - takto lze ve zkratce charakterizovat skupinu VELUX. Samotné slovo VELUX vzniklo jako složenina VEntilation + LUX a je synonymem pro čerstvý vzduch a denní světlo.

  • Naše výrobky vytvářejí zdravé interiérové prostředí a naše pracoviště dávají lidem příležitost k osobnímu růstu.
  • Každý zaměstnanec od výrobní haly až po přední linie prodeje může přijít s nápadem na nový výrobek nebo proces a dotáhnout ho až k realizaci.
  • Tímto způsobem rozvíjíme lidský talent a dosahujeme fantastických řešení.

Uvědomujeme  si, že úspěch našeho podnikání závisí na lidech. Zaměstnanci, kteří jsou oddáni své práci, přicházejí s novými nápady a disponují schopnostmi pro jejich uskutečnění, jsou pro nás naprosto klíčoví.

Víme, že pracovní zápal a inovativní myšlení vyžadují pro další rozvoj ty správné podmínky. A právě ty chceme poskytovat.

Naše hodnoty, vize a cíle

O skupině VELUX

Naše pracoviště

V rámci průmyslu stavebních hmot patří VELUX k největším firmám a nejsilnějším značkám na světě. Skupina VELUX zaměstnává přibližně deset tisíc osob, vlastní závody v 11 státech a obchodní společnosti v téměř 40 zemích světa. Podstatnou částí firemní filozofie je podpora společenského dění a pomoc potřebným prostřednictvím nadací VELUX. Konkrétně nadace VILLUM FONDEN působí i v České republice.

Skupina VELUX má bezmála osmdesátiletou historii a stále zůstává rodinným podnikem. Vlastníkem je společnost VKR Holding A/S, která je plně v majetku rodiny zakladatele společnosti. Na český trh společnost VELUX vstoupila v roce 1990, takže letos oslaví výročí 30 let zvelebování českých podkroví.