{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Návrh: Floreat Homes; Fotografie: Torben Eskerod

Spojené království patří mezi země, kde najdete řadové domy v tisících variantách. Radbrook Village, nová osada postavená místními staviteli z Floreat Homes, nabízí hned několik typů. Osada je obklopena parky a leží kousek od centra města Shrewsbury.

Každý dům v osadě obklopuje velkorysá zahrada. Radbrook Village elegantně splývá se sousedstvím díky svým diskrétním, tradičním domům s červenými cihlami a hřebenovými střechami, které si lidé oblíbili pro svůj domácký vzhled.

Aby si společnost Floreat Homes udržela konkurenceschopnost na realitním trhu, musela přijít s koncepty, které splňují stále se měnící potřeby rodin a nových forem soužití.

Dům má tři ložnice obdobné velikosti, každá kolem 12 m2, což umožňuje mnohostranné využití. Jedna se nachází v přízemí vedle koupelny a lze ji zrekonstruovat tak, aby získala samostatný vchod. Obývací pokoj není propojen s žádnou jinou oblastí, což umožňuje vysokou flexibilitu jeho využití. Největší místností domu je kuchyň spojená s jídelním koutem. Klenutý strop a z toho plynoucí velkorysá výška místnosti dodávají prostoru přátelský a jasný vzhled, který velkým a dlouhým místnostem často chybí.

Řadové domy v Shrewsbury s okny VELUXNávrh: Floreat Homes; Fotografie: Torben Eskerod

Návrh: Floreat Homes; Fotografie: Torben Eskerod

Jelikož hned za kuchyní je praktický úložný prostor, byla střešní okna tím nejlepším řešením, jak zajistit optimální přirozené světlo tam, kde je to nejvíce potřeba. Střešní okna jsou obzvláště vhodná v deštivém klimatu, protože poskytují nejméně dvakrát více světla než svislá okna stejné velikosti. Navíc slouží k větrání celé místnosti.

Použité racionální uspořádání má některé další luxusní funkce. Koupelna se střešním oknem VELUX a prosvětlené schodiště vytváří dojem, že dům působí větší a vzdušnější. Fakta potvrzují zdání: strategické umístění oken umožňuje optimální výměnu vzduchu v domě, díky čemuž je nejen útulný, ale i zdravý.

Grafika

Návrh: Floreat Homes; Fotografie: Torben Eskerod

Každý metr čtvereční přízemí je optimálně využit a umožňuje maximální flexibilitu.

Střešní okno nad schody prosvětluje střed domu, což je oblast, kde obvykle chybí denní světlo. Kompaktní první patro se skládá pouze z nejnutnějšího – dvou ložnic a koupelny.

I tak je však nadstandardní díky světlem zalité, velkorysé a moderní koupelně.

Produkty VELUX použité v tomto projektu
VELUX electric roofwindow GGU
Detaily produktu

Podrobnosti o projektu

Projekt: Řadové domy
Umístění: Shrewsbury, Spojené království 
Architekt: Floreat Homes
Rok: 2019
Fotografie: Torben Eskerod