Nastal čas na výměnu vašich střešních oken?

Zdravý domov pod střechou se neobejde bez kvalitních oken, která zajistí přívod denního světlačerstvého vzduchu. Nová střešní okna navíc nabídnou daleko lepší tepelněizolační vlastnostimoderní design. Pokud vaše stará střešní okna už nefungují správně – když jimi táhne nebo zatéká, mají nevratně poškozený dřevěný rám, dobře neizolují nebo nevyhovují vzhledem –, nastal čas na výměnu. 

VELUX je připraven provést zákazníky celým procesem výměny, který je jednoduchý, rychlý, finančně dostupný a obejde se bez velkého nepořádku.

Staré za nové jednoduše

Video názorně ukazuje, jak rychle a jednoduše dva montážníci:

• připraví prostor pro montáž,
• vyjmou původní okno,
• upraví tepelnou izolaci a parozábranu,
• osadí nové okno,
• vše po sobě uklidí.

Najděte si zkušenou montážní formu ve svém okolí. Použijte náš vyhledávač.

Opravit, nebo vyměnit?

Staré střešní okno je většinou možné opravit, ale jde pouze o krátkodobé řešení.

Čas na výměnu nastal, když:

      • střešní okno již dosloužilo,
      • provádíte rekonstrukci podkroví,
      • chcete využít prostor pod střechou jinak a hledáte modernější design,
      • záleží vám na zdravém vnitřním prostředí.

Pokud stále váháte, zjistěte v našem testu, jestli se ještě vyplatí vaše okno opravit, nebo je lepší pořídit nové.

Co získám výměnou střešních oken?


Lepší tepelný komfort v podkroví

díky energeticky úspornému trojsklu, které je dnes standardem pro většinu střešních oken.


Úsporu energie potřebné na vytápění

se systémem izolace ThermoTechnology a zatepleným lemováním.


Odstranění tepelných mostů

v konstrukci střechy kolem okna, což eliminuje riziko vzniku plísní.


Konec starostí s údržbou

a úsporu nákladů na broušení a lakování dřevěného rámu.


Moderní design

střešních oken, která se hodí  do každé místnosti.


Přípravu na chytrou domácnost

Nová dálkově ovládaná střešní okna můžete napojit na systém chytré domácnosti, který se správným větráním a stíněním postará o zdravé vnitřní klima.

Možnosti výměny střešních oken

Se zásahem do ostění a novým sádrokartonovým ostěním

Varianta, která přináší řadu výhod. Tímto způsobem můžeme střešním oknem VELUX nahradit i starší okno jiné značky. Nové okno lze zapustit hlouběji do konstrukce střechy, což zlepší jeho tepelněizolační vlastnosti. Po otevření montážního prostoru je možné přidat další okno a získat tak více denního světla. Zároveň je snadné doplnit do střechy tepelnou izolaci a zkontrolovat správné napojení fólií ve skladbě střešní konstrukce.

Se zásahem do ostění a novým VELUX prefabrikovaným ostěním

Tato varianta přináší stejné výhody jako výměna okna s novým sádrokartonovým ostěním. Navíc ušetří čas, protože vizuálně bezchybné systémově řešené ostění VELUX stačí správně umístit kolem okna. Bezúdržbové vnitřní ostění VELUX je vyrobeno z PVC a jeho bílá barva ideálně odráží a rozptyluje denní světlo dále do místnosti. Zákazník má navíc jistotu, že pod i nad střešním oknem budou správně vytvořené náběhy, které jsou důležité pro dokonalou tepelnou izolaci. 

Výměna střešních oken bez zásahu do ostění

Bez zásahu do ostění

Když pořizujeme nové okno stejné velikosti, jako je to původní, je výměna velmi snadná a rychlá. Jde o čistou práci, která neporuší sádrokartonové ostění kolem okna a povrchy v interiéru zůstanou nedotčeny. I při této nejjednodušší variantě výměny může být do okolí střešního okna doplněna tepelná izolace.

DOPORUČENÉ ŘEŠENÍ

GLU 64 - to pravé okno k výměně

Bezúdržbové

Rám potažený vrstvou polyuretanu nemusíte brousit ani lakovat. Okno stačí jednou za čas otřít vlhkým hadříkem, což oceníte hlavně v koupelnách a kuchyních, ale nejen tam.


Energeticky úsporné

V porovnání se starými střešními okny nabízí až třikrát nižší součinitel celkového prostupu tepla oknem. Energeticky úsporné trojsklo udělá váš domov dlouhodobě úsporným bez kompromisů v kvalitě.


S vylepšenými vlastnostmi

Nové trojsklo výrazně sníží hluk doléhající zvenčí pro větší klid a pohodu, dešťové kapky budou dopadat tišeji pro nerušený spánek. Díky samočistící vrstvě strávíte méně času mytím okna a více času užíváním krásného výhledu.


Snadno ho dovybavíte

Cenově výhodnou volbu můžete postupně doplnit o další benefity. Vnitřní stínění zajistí regulaci světla a vnější stínění zabrání přehřívání interiéru. Okno s horním madlem lze snadno adaptovat na dálkové ovládání s elektrickým nebo solárním pohonem.

Chcete poradit s výměnou oken?

Přečtěte si nejčastější otázky a odpovědi nebo nás kontaktujte prostřednictvím formuláře níže. Rádi vám pomůžeme.

Za vyplnění formuláře od nás navíc získáte slevu ve výši 20 % na nákup vnitřních stínicích doplňků VELUX v oficiálním e-shopu.