První kroky k výměně střešních oken

Kolik světla je dost?

Než se pustíte do změn, ujasněte si jejich cíl. Kolik denního světla mají střešní okna přivést do místnosti pro dokonalé prosvětlení?
Pro optimální využití světla doporučujeme řídit se jednoduchým pravidlem: Plocha střešních oken včetně rámu má odpovídat minimálně 1/6 plochy dané místnosti.
Potřebnou intenzitu světla při různých činnostech definuje norma. Pro přípravu jídla nebo psaní domácích úkolů je potřeba 500 luxů, v ložnici stačí 300 luxů a na chodbě 100 luxů.

Změřte si osvětlení jednoduše sami

Pomocí aplikace LUXmetr si můžete změřit, kolik světla máte v jednotlivých místnostech. Pokud současný počet střešních oken neposkytuje dostatek denního světla, přidejte v rámci výměny další okna a prozařte tak každý kout. O tom, že změna bude opravdu výrazná, se můžete přesvědčit v naší fotogalerii.

A pokud si stále nejste jistí, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám s projektem pomůžeme!

Musím kontaktovat stavební úřad?

U prosté výměny oken nepotřebujete stavební povolení ani ohlášení. To je vyžadováno pouze u památkově chráněné budovy nebo v případě, že dojde ke změně vzhledu stavby. Ohlášení se provádí vyplněním předepsaného formuláře a stavební úřad má následně 30 dní na vydání stanoviska.

Výběr nového střešního okna

Ze široké škály střešních oken VELUX nemusí být snadné vybrat to správné. Před samotným nákupem byste měli zvážit například následující:

  • Chci okno s klasickým dřevěným rámem, nebo bezúdržbové s polyuretanovou vrstvou, o které se nebudu muset starat?
  • Jak vysoko bude okno osazeno? Mám zvolit spodní nebo horní otvírání?
  • Chci okno ovládat manuálně, nebo dálkově?

Pro zodpovězení všech otázek navštivte náš průvodce výběrem střešního okna, nebo nás kontaktujte.

Kontaktujte nás, rádi vám s projektem pomůžeme.

Za vyplnění formuláře od nás navíc získáte slevu ve výši 20 % na nákup vnitřních stínicích doplňků VELUX v oficiálním e-shopu.