Výlet do Adršpachu

Jako každý rok, i letos jsme se vydali aktivně zarelaxovat do přírody, tentokrát daleko na sever. Po tristně brzkém vstávání a několikahodinové cestě autobusy nás uchvátily krásy skalnatých útvarů. Noční budíček stál za to! Někteří účastníci zájezdu byli v oblasti Adršpachu poprvé, a tak byli doslova ohromeni zdejší krajinou, kterou znali jen z pohádek nebo vyprávění.

Na rozdíl od loňského roku, kdy jsme se brodili bahnem, nám počasí přálo. Na výlet jsme měli téměř celý den, proto se většina posádky, navzdory původním plánům vydat se jen po Adršpachu, v autobuse rozhodla zdolat nejdelší trek, který zabral 7 hodin. Tento dlouhý okruh zahrnuje Adršpašsko-teplické skály a k vidění je spousta známých skal, jako jsou třeba Milenci nebo Starosta a Starostová. Procházka v nitru skal je jedinečný zážitek pro oko. Stoupání po lesních cestách sportovní výkon pro nohy. A šplhání na skalnaté vyhlídky po strmých žebřících zase notná dávka adrenalinu. Vraceli jsme se tedy plně nasyceni.

„Naplnění“ přírodou bylo fajn, ale kdo naplní prázdné žaludky? Naštěstí jsme měli ještě trochu času, a tak jsme se občerstvili v nedalekém kiosku. Jako již tradičně jsme byli vybaveni také dvěma sty koláčky, které se postaraly o sladkou tečku výletu.

 

Další články