Zářná premiéra Divadélka BéKáeRka

25. 4. 2019 

S akcí, která by potěšila nemocné děti, přišli důvěrníci z DSP. Po sbírce pro azylový dům je to další ukázka iniciativy směrem k potřebným. Když se tři lidi baví o tom, jaká pohádka je oblíbená a kolik maňásků bude potřeba, čtvrtý a pátý je uslyší a ujmou se scénáře, šestý a sedmý jde náhodou kolem a zkonstruují manéž, začíná se budovat velké dílo – O perníkové chaloupce v režii Divadélka Békáerka. 

I když se o přípravě divadla mluvilo i psalo, výzvy k zapojení zůstaly bez odezvy. Naopak zafungovalo spontánní nadšení z dobrého nápadu a jeho realizace. A tak se kolem něho uskupila parta lidí, která ve volném čase podlehla kreativní a přátelské atmosféře a přichystala vše od příběhu, přes kulisy, maňásky, technické zabezpečení a domluvení termínu. Vedení dětského odělení vyškovské nemocnice bylo z nápadu nadšené. Ansámbl ale musel počkat, jak skončí období chřipek a zákaz návštěv. A tak se pohádka svého prvního uvedení dočkala ve středu 24. 4. 2019. Na oddělení bylo zrovna 10 dětí, které si Perníkovou chaloupku moc užily. Pro divadélko to byl motivační impuls k dalším představením, třeba na zahájení dětského dne, který pořádáme pro zaměstnance a jejich rodiny 1. června. 

Dětské oddělení vyškovské nemocnice navíc získalo příspěvek na koupi barevných omyvatelných židlí od Zaměstnanecké nadace VELUX. I touto cestou lze malým pacientům zpestřit čas strávený v nemocnici. 

Další články