Děti si vyzkoušely, jaké to je být hasičem

30. 9. 2017
Většina z nás v dětství zatoužila stát se hasičem. Obléct si zásahový oděv a helmu, sklouznout po tyči, naskočit do hasičského auta a statečně zachraňovat rodinu uvízlou v hořícím domě. 22. září se v areálu požární stanice vyškovských profesionálních hasičů dětský sen stal skutečností. 

Ve spolupráci s Policií ČR připravil Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje pro asi 280 žáků 3. a 4. tříd základních škol zábavné a vzdělávací dopoledne. Na „Den s hasiči“ jsme v BKR ČR zajistili věcné dary a vyškovským hasičům jsme věnovali edukativní pomůcku „domeček rizik“, kterou využijí při výuce a exkurzích dětí i veřejnosti.

Důležitost spolupráce během zásahu si děti na vlastní kůži ověřily při hašení malých domečků, kdy jedno dítě hasilo a druhé pumpovalo vodu do hadic ze džberové stříkačky. Hasiči také nachystali dekontaminační stanoviště a děti si zkusily reálnou dekontaminaci hasiče. Záchrana osoby při požáru byl další zajímavý úkol. Děti si musely nasadit vyváděcí kuklu napojenou na dýchací přístroj hasiče. Policisté pomocí radaru zase dětem měřili rychlost běhu. Na celkem 12 stanovištích si vyzkoušely různé situace a při plnění úkolů prověřily své znalosti z oblasti prevence požáru. Podle ohlasů dětí, pedagogů i organizátorů se akce vydařila a všichni si to užili.

FOTO: HZS Jihomoravského kraje

Další články