Bláto nás neodradilo užít si hory

15.10.2017
Počasí neporučíš. V sobotu 7. října jsme na vlastní kůži pocítili rozmary drsného podzimního nečasu. Mlhu střídal déšť, déšť zase zataženo a slunce skoro nevidět. Téměř všichni jsme skončili na zemi a kdo nebyl od bahna až za ušima, jako by s námi nejel. Výlet na Jánošíkovy diery se stal zážitkem, na který budeme ještě dlouho se smíchem vzpomínat.

Od BKR ČR jsme v brzkých ranních hodinách vyjeli dvěma autobusy vctříc nečekanému dobrodružství. Společně se slovenskými kolegy z PBC-SK Partizánske jsme vyrazili na tradiční výlet do přírody. Drtivá většina hlasujících o „cílové destinaci“ byla pro Jánošíkovy diery, které jsou posety lávkami, žebříky a řetězy. Cestou kolem vodopádků tak zažijete i trochu adrenalinu a dobrodružství. Kvůli dešti a blátu bylo toho adrenalinu trochu více, ale zase bylo o zábavu postaráno.

Bahno se na nás lepilo od prvních kroků a také první pády na sebe nenechaly dlouho čekat. Cesta po mokrých železných chodnících a žebřících vyžadovala velkou dávku opatrnosti. Chodili jsme po skupinkách, takže jsme si v těžších místech vzájemně pomáhali a povzbuzovali se. „Lenko, chytáš mě? Já jdu….“ obvykle skončilo pádem obou zúčastněných a výbuchem smíchu. Bláto nad námi zkrátka mělo převahu. Oděrkám, namoženým svalům a křečím jsme se úplně nevyhnuli, ale došli jsme všichni v pořádku. A to je důležité. 

 

Další články