PF 2021 od srdce

Tři areály, jedna rodina. Rok 2020 byl výjimečný v obrovském objemu zakázek na pozadí ztížených podmínek vlivem pandemie. Proto jsme rádi, že za ním v prosinci můžeme udělat světlou tečku.

 

Zvládli jsme to. Zafungovali jsme jako jeden tým. Přes oprávněné obavy o zdraví, domácí vzdělávání dětí, přerušení osobních kontaktů na minimum, jsme všichni měli jeden cíl. Uchránit zdraví své rodiny a nepřijít o práci jako zdroj obživy.


Vedení firmy rychle zareagovalo na situaci a nastavilo nutná i nadstandardní opatření. Společným dialogem jsme je pořád vylepšovali. A tato psaná pravidla jsme svým důsledným chováním a vzájemným respektem převedli v život. Byl a stále je jiný, než jsme byli zvyklí. Obětovali jsme dovolenou, nejednu společnou akci a museli jsme oželet i mnohé benefity. Na druhou stranu se v této době ještě více ukázala síla skandinávské firemní kultury. Angažovanost, s jakou Zaměstanecká nadace VELUX uvolnila prostředky do fondu na podporu zasažených koronavirem a prevenci pro všechny zaměstnance, pomohla v těžké chvíli mnohým z nás. Také garance udržení pracovního místa a mzdy, které nám mateřská společnost po dobu 6 měsíců, i přes potenciální přerušení výroby či nařízenou karanténu zajistila, není na pracovním trhu samozřejmostí.


Blížíme se do finále. Přerušení výroby nenastalo, právě naopak. Tím, jak jsou zákazníci častěji doma než v práci, potřebují více zastiňovat. Takže zakázky se jen hrnuly a pro nás to znamenalo přesčasy, pracovní soboty a vypjaté chvíle při hledání nových lidí. Hlavně díky spolupráci a ohleduplnosti všech zaměstnanců a oddělení jsme mohli splnit nabitý plán výroby a udržet po celý rok velmi nízké procento covid-nemocných. Děkujeme všem za týmovou spolupráci v roce 2020 a přejeme vám do nového roku především zdraví a optimismus. Odpočiňte si během vánočních svátků a užijte si každou malou chvíli se svými blízkými.

Další články