Dobročinná dávka v každém kroku

21. 1. 2021 

Charitativní akce, do níž se zaměstnanci mohou zapojit kolem období Vánoc, se v BKR stala už tradicí. Letos jsme spojili síly, i když každý své sportovní úsilí obhajoval „na svém písečku“, pro neziskovou organizaci Piafa. Zima byla v prosinci docela mírná. My jsme jen navázali na doporučení odborníků pohybovat se na čerstvém vzduchu a přihodili k němu motivaci dobrého skutku. 

Kvůli covidovým opatřením jsme dali šanci moderním technologiím, aby nás ve výzvě Sportujeme pro Piafu propojily. Využili jsme aplikaci měřící sportovní aktivity. Konkrétně jsme vybídli k chůzi, turistice, jízdě na kole a běhu. Každý kilometr byl, odstupňovaně podle náročnosti, oceněn na určitou částku. „Vydělávali“ jsme tak i ve chvíli, kdy jsme šli jen do obchodu nebo se psem na procházku. Někteří se do toho položili a chodili dlouhé túry nebo si šli zaběhat. Děkujeme všem, kteří se zapojili a pomohli k příspěvku pro Piafu, který byl bezmála 1 600 Kč. Vedení BKR ČR se rozhodlo částku 5× navýšit. S paní ředitelkou Podrápskou jsme tedy podepsali darovací smlouvu na částku 8 000 Kč. Piafa, která poskytuje služby sociální rehabilitace, canisterapie a hipoterapie, použije příspěvek na vybavení nových terapeutických místností pro klienty, zdravotně postižené či sociálně znevýhodněné osoby.  

Věříme, že to nebyla poslední výzva tohoto druhu a že se příště zapojí další zaměstnanci. Figuru do plavek bychom mohli ladit už na jaře, co říkáte?  

Další články