Jak to chodí (a jezdí) na V-LOGU 
Hledáme nové kolegy

Tato pozice je již obsazena, aktuálně nabíráme do výrobního skladu. Více informací na velux.cz/prace.
23. 4 .2019 

Skladový prostor, který obstarávají 4 logistici, 20 skladníků, mistr a manažerka, tvoří neoddělitelný článek řetězce vedoucího až k zákazníkovi. Právě sem nyní nabíráme nové kolegy na pozici skladník/ce a také brigádníky/ce. 

Ale hezky od začátku. V-LOG je zkratka pro VELUX Logistics, součást systému Supply (dodavatelský řetězec) v rámci skupiny VELUX. Sklad V-LOG byl v BKR ČR založen v roce 2004. Tenkrát to bylo na hale číslo 2, tedy v dnešní hale skladu na DSP. Později se začalo budovat nové distribuční centrum na Pustiměřské 7, jež se slavnostního otevření dočkalo v roce 2008.  

Celková skladová plocha je 8 000 m2, což představuje 6 000 skladových binů neboli paletových míst a k tomu dalších 2 600 binů pro výrobní sklad BKR ČR. V-LOG zajišťuje 3 činnosti – skladování a distribuci hotových výrobků, vratkové centrum a menší sklad pro výrobu. 

Skladování a distribuce hotových výrobků  

Na V-LOGu skladujeme produkty zhotovené jak v našich výrobních areálech – rolety, žaluzie, sítě proti hmyzu a další; tak u našich kolegů v zahraničí, třeba ve Skjernu. Zaměstnanci výrobky vyexpedují buď do ostatních VELUX skladů a distribučních center, nebo – a to je gros – přímo ke koncovému zákazníkovi. 

Přímou dodávku si objedná třeba pan Müller z Hamburku nebo hypermarket Hornbach z Olomouce. Sklad takovou objednávku vychystá, zabalí a naloží ji na kontejner. Poté pošta nebo jiný dopravce odveze balík na depo. Každý den chodí nové objednávky, které se týž den vyexpedují. Kolik jich přesně bude, nikdo předem neví. Předvídají se podle toho, jaká byla ve stejném období poptávka v minulých letech. Přímé dodávky představují 50–60 % činností skladu. 

Týmová spolupráce musí být 

V-LOG funguje jako jeden velký živý organismus, kde si všichni musí pomáhat a spolupracovat, aby plnil zákazníkova přání. Důležitá je flexibilita ve vztahu k výkyvům v objednávkách. Každý den je jinak náročný. Někdy je práce méně, jindy zaměstnanci zůstávají přesčas. Pracuje se převážně pouze na ranní směnu. Každý je přiřazený na nějaké pracoviště (picking, balení, navážení, aj.), a když má splněno, jde pomoci na jiné pracoviště. Lidé se během směny pohybují, jak je potřeba, aby co nejlépe zvládli denní úkoly.   

Ihned mistrem světa? Nebojte, zaučíme vás 

Jsme si vědomi, že práce v distribučním skladu je komplexní a vyžaduje řádné zaučení, které se vám dostane od zkušených TWI trenérů. Postupně vám představí systém, podle kterého celý sklad funguje, a všechna pracoviště, která skladník obstarává. Podle stávajících zkušeností zastává nový kolega pozici buď operátora skladu, pomocného skladníka nebo skladníka.  

Práce v distribučním skladu je vhodná pro muže i ženy. Aktuální obsazení týmu je zhruba 50/50. Ihned přijmeme i brigádníky, kteří mohou pracovat byť jen některé dny v týdnu.  

Sluníčko zkrátka začíná svou sezónu a lidé chtějí zastiňovat. Pojďte s námi zpříjemňovat domovy po celém světě! 

Pošlete nám životopis

 

Benefity, které nabízíme pro HPP 

Náborový bonus 15 000 Kč!
 

Finanční dar k sňatku 4 000 Kč, k narození dítěte 3 000 Kč, k životnímu jubileu (50 a 60 let) 3 000 Kč, k odchodu do důchodu 5 000 Kč, k 10letému pracovnímu výročí 8 000 Kč a 20letému výročí 16 000 Kč. 

Zaměstnanecká nadace VELUX – finanční příspěvek pro zaměstnance v tíživé životní situaci, na studium dětí nebo neziskový projekt v okolí.  

Dotované obědy a večeře za 20 Kč – na výběr je z několika jídel, vč. jednoho fit menu. 

Pitný režim a ovoce – čaj, káva, vitamínové nápoje; ovocný benefit v zimních a letních měsících. 

Vstup zdarma na sportovní aktivity – fitness, cvičení, jóga, aquapark. 

Masáže v areálu firmy. 

Očkování proti chřipce. 

Kurzy anglického jazyka. 

50% sleva na výrobky VELUX. 

Akce pro zaměstnance – firemní večírek, Family day, výlet na hory apod. 

Příměstský tábor pro děti zaměstnanců v areálu firmy. 

5 týdnů dovolené. 

Příspěvek na penzijní připojištění. 

Další články