Tváří tvář sportovní výzvě

22. 4. 2020 

Pohyb jitří mysl a pomáhá překonat špatnou náladu. Když se navíc spojí s dobrým skutkem, je to ta nejlepší kombinace. Díky našim zaměstnancům, kteří přijali sportovní výzvu kolegů z brněnské obchodní pobočky VELUX, jsme také v BKR ČR přihodili do banku organizacím pomáhajícím seniorům.  

Challenge se skládala z 5 cviků definovaných písmeny ve slově VELUX: V = 20 kliků; E = 15 angličáků; L = 40 výpadů; U = 30 zkracovaček; X = 30 dřepů. Za každou odcvičenou sérii, tedy 135 cviků, poputovalo od naší společnosti 135 Kč na charitativní účely. 

Mnozí se zapojili individuálně cvičením z domu. Skupina akčních zaměstnanců navíc předvedla své kliky a dřepy naživo v úterý 21. dubna na palouku vedle jídelny na DSP. Samozřejmě s rouškami a patřičnými rozestupy. S trochou recese, velkým odhodláním a nefalšovanou fanouškovskou podporou, sečteno podtrženo, cvičící jednadvacítka vysportovala 21×135 Kč.  

Za dobu trvání výzvy se částka vyšplhala na 34 535 Kč. Na meetingu brněnského TOP managementu VELUX bylo rozhodnuto, že firma příspěvek o stejnou částku navýší. Na pomoc seniorům tedy poputuje 70 000 Kč! A proč právě senioři? „Senioři jsou nejohroženější skupinou koronaviru, a také naše VELUX Foundations podporují seniory, proto nám dává logiku podpora právě této skupiny,“ vysvětlil Tomáš Kacetl, HR manažer VELUX a.s. Peníze poputují konkrétně organizaci Charita. Charitě Česká republika přispějí na nákup nezbytného vybavení pro sestřičky a pečovatelky, které se starají o seniory a dlouhodobě nemocné, ať již formou domácí péče nebo v jejích zařízeních. Podobný účel peníze splní i v Charitě na Slovensku, od které poté VELUX dostane zprávu, kde přesně finance pomohly.  

Rádi bychom tímto poděkovali Brňákům za inspiraci a možnost se zapojit. Byl to skvělý nápad! A my doufáme, že s další benefiční ”čelinč” přijdeme brzy také my ve Vyškově.  

Další články