Jarní úklid v útulku Tibet

16. 4. 2018
Jednou z našich firemních hodnot je místní iniciativa. Co si pod tím představit v praxi? Pěknou ukázkou je akce, kterou jsme uspořádali na pomoc Útulku Tibet v Bučovicích.

7. dubna probíhala po celé republice událost „Ukliďme Česko“, které se může účastnit každý. V BKR ČR jsme měli nápad, že se nezaměříme obecně na přírodu, ale přímo na němé tváře. Akci jsme proto pojmenovali „2 ruce pro 4 tlapky“. Zvláště nás zasáhly osudy hendikepovaných psíků a nemocných koček, o něž se v Bučovicích stará mladá rodina. Abychom útulku pomohli i jinak, za každé „2 ruce“ našich zaměstnanců, kteří se rozhodli zapojit, jsme útulku darovali 2 kg granulí. Celkem jsme tedy do útulku přivezli 3 velké pytle pro kočičí chráněnce.

Kromě koček a psů se v útulku starají o dvě ovce, dvě prasata a slepice. Protože nám počasí přálo, začali jsme s úklidem zahrady a chlívku prasátka Sida. Za 3 hodiny jsme vrchovatě naplnili velký kontejner. Dále jsme se pustili do úklidu výběhu pro kočky, domečku pro nemocné kočičky a zázemí pro pejsky. Jsme moc rádi, že jsme přidali ruku k dílu a aspoň trochu ulehčili provozovatelům útulku v každodenních úkonech. „Děkujeme za vaši pomoc, ušetřili jste nám 14 dní práce,“ sdělila na závěr provozovatelka útulku Alžběta Humlíčková


Další články