Renovujte svůj starší dům

a získejte až milion korun na komplexní zateplení!

Zdědili jste nebo koupili starší rodinný dům, který potřebuje opravit? Podprogram NZÚ Oprav dům po babičce vám pomůže s financováním. Snižte si náklady na vytápění a získejte moderní a zdravé bydlení.

Co musíte splňovat?

Být ekonomicky aktivní a vlastnit pouze tuto nemovitost určenou k bydlení. Všichni členové domácnosti s výjimkou dětí v ní musí mít trvalý pobyt a bydlet zde ještě dalších 10 let.

Na co můžete využít dotaci?

Na komplexní zateplení včetně výměny oken a dveří. Dotaci lze čerpat i na nový rodinný dům postavený na místě původní zbourané stavby.

Kolik peněz získáte?

Polovinu z celkových výdajů na komplexní zateplení a nejvýše 1 000 000 Kč. Částka závisí na ploše zateplované konstrukce. Na výměnu oken lze získat dotaci až 4 900 Kč/m2.
Optimální zateplení lze doplnit o fotovoltaiku, tepelné čerpadlo a další opatření, na která můžete také získat dotace.

Jak financovat zbytek?

Pomocí dotovaného výhodného úvěru s nízkým úročením a dlouhou splatností. Navíc můžete získat bonus 50 000 Kč za každé nezaopatřené dítě včetně těch, které se narodí do roku 2030.

Jaká střešní okna vybírat?

Moderní okna s trojsklem a co nejlepšími tepelněizolačními vlastnostmi. Součinitel prostupu tepla celým oknem by měl být maximálně Uw = 1,0 W/m2K. Vhodná je tzv. zapuštěná úroveň montáže, kdy je střešní okno usazeno hlouběji do střešní konstrukce. Podívejte se na Uw hodnoty různých výrobků VELUX.

DOPORUČUJEME okna VELUX Standard Plus, která mají Uw = 1,0 W/m2K a při zapuštěné montáži pouze Uw = 0,94 W/m2K.

Dotace i na stínění?

V kombinaci s dotací na zateplení lze žádat také o dotaci na venkovní stínicí techniku, která v létě zabraňuje přehřívání interiéru a šetří náklady na klimatizaci. Na venkovní rolety či markýzy můžete získat dotaci 1 000 Kč/m2 stíněného okna a při inteligentním řízení (např. systémem VELUX ACTIVE with NETATMO) dokonce 1 500 Kč/m2 plochy okna.

Jak postupovat?

Orientační výši dotace zjistíte pomocí dotační kalkulačky na novazelenausporam.cz. Tam najdete i seznam energetických specialistů, kteří mohou provést definitivní výpočet potřebný pro posudek energetické bilance. Žádost o dotaci se podává elektronicky, k použitým výrobkům VELUX stačí přiložit Prohlášení o vlastnostech výrobku.

Připadá vám to složité? Řekněte nám o svém projektu více a my vás rádi provedeme celým procesem!

Chci nezávazné poradenství

VELUX nabízí pomoc s výběrem a speficikací produktů pro zpracování projektu. Pro podání žádosti, realizace a získání dotace postupujte podle doporučení na stránkách Nové zelené úsporám.