Kombinujte zateplení s výměnou střešních oken

a získejte až 950 000 Kč!

Trápí vás vysoké účty za energie? Snižte své výdaje na vytápění s podporou státu. Renovujte dům nebo podkroví s dotací na zateplení z programu Nová zelená úsporám Standard. Čím vyšších úspor energie dosáhnete, tím vyšší bude vaše dotace.

Kolik peněz získáte?

Polovinu z oprávněných výdajů a nejvýše 950 000 Kč. Částka závisí na ploše zateplované konstrukce a dosažených energetických parametrech. Na výměnu oken lze získat dotaci až 4 900 Kč/m2.

Jaká střešní okna vybírat?

Moderní okna s trojsklem a co nejlepšími tepelněizolačními vlastnostmi. Součinitel prostupu tepla celým oknem by měl být maximálně Uw = 1,0 W/m2K. Vhodná je tzv. zapuštěná úroveň montáže, kdy je střešní okno usazeno hlouběji do střešní konstrukce. Podívejte se na Uw hodnoty různých výrobků VELUX.

DOPORUČUJEME okna VELUX Standard Plus, která mají Uw = 1,0 W/m2K a při zapuštěné montáži pouze Uw = 0,94 W/m2K.

Dotace i na stínění?

V kombinaci s dotací na zateplení lze žádat také o dotaci na venkovní stínicí techniku, která v létě zabraňuje přehřívání interiéru a šetří náklady na klimatizaci. Na venkovní rolety či markýzy můžete získat dotaci 1 000 Kč/m2 stíněného okna a při inteligentním řízení (např. systémem VELUX ACTIVE with NETATMO) dokonce 1 500 Kč/m2 plochy okna.

Jak postupovat?

Orientační výši dotace zjistíte pomocí dotační kalkulačky na novazelenausporam.cz. Tam najdete i seznam energetických specialistů, kteří mohou provést definitivní výpočet potřebný pro posudek energetické bilance. Žádost o dotaci se podává elektronicky, k použitým výrobkům VELUX stačí přiložit Prohlášení o vlastnostech výrobku.

Připadá vám to složité? Řekněte nám o svém projektu více a my vás rádi provedeme celým procesem!

Chci nezávazné poradenství 

VELUX nabízí pomoc s výběrem a speficikací produktů pro zpracování projektu. Pro podání žádosti, realizace a získání dotace postupujte podle doporučení na stránkách Nové zelené úsporám.