Osvětlení dětského pokoje: denní světlo shora

Instalací střešních oken do dětského pokoje podpoříte růst, učení a kreativitu. Přidání střešních oken může zlepšit spánek dětí, pomoci jim soustředit se a vytvořit zdravé a hravé prostředí na mnoho let dopředu. Chcete-li svým dětem vytvořit zábavný a inspirativní pokoj, využijte co nejlépe „pátou stěnu“ (tedy strop) instalací střešních oken, která jejich prostoru zaručí to nejlepší možné světlo.  

3 důvody, proč navrhnout dětský pokoj s přístupem denního světla  

Existuje mnoho dobrých důvodů, proč si střešní okna v dětském pokoji zamilujete. Pojďme se na ně podívat: 

1. Přispějte ke zdravému zraku

Víte, že denní světlo podporuje vývoj zraku u dětí a dospívajících? Pokud budete své děti od útlého věku obklopovat co největším množstvím denního světla, můžete jim pomoci rozvíjet zdravý zrak. 

2. Lepší spánek

Sluneční světlo pomáhá nastavit cirkadiánní rytmus (cyklus spánek/bdění) a dává mozku vědět, kdy je čas usnout a kdy se probudit. Pomozte svým dětem lépe spát tím, že jim zařídíte pokoj s denním světlem.

3. Podpora zdravého růstu

Pobyt na denním světle má mnoho neuvěřitelných výhod, a to jak fyzických, tak psychických. Denní světlo také ovlivňuje produkci serotoninu, který u dětí souvisí s pocity pohody a štěstí.  

Výběr správných střešních oken do dětského pokoje

V závislosti na svých přáních a potřebách si můžete vybrat z široké nabídky střešních oken do dětského pokoje. Zde je vše, co potřebujete vědět: 

Kyvná střešní okna

Naše kyvná střešní okna jsou ideální pro pokoj pro děti nebo teenagery. Okno lze snadno otevírat a zavírat pomocí horního ovládacího madla, i když jsou pod ním umístěny hračky nebo nábytek. Díky kyvným střešním oknům VELUX máte čerstvý vzduch na dosah ruky.  

Okna vedle sebe

Poskytněte svým dětem nejlepší výchozí bod s našimi řešeními oken vedle sebe. Toto jedinečné umístění střešních oken vdechne každému pokoji nový život a maximalizuje množství denního světla v místnosti. Otevřete široké výhledy a nechte své děti, aby se při trávení času v místnosti inspirovaly venkovním prostředím. 

Pevné kombinace

Věděli jste, že můžete kombinovat šikmá střešní okna se svislými okny, abyste přivedli dvakrát více denního světla? Spojením střešního okna s pevným oknem ve spodní části můžete bezpečně otevřít v dětském pokoji větší výhled.  

Plochá střešní okna

Jen málo věcí je tak inspirativních jako příroda. Díky skleněným světlíkům pro ploché střechy můžete nechat denní světlo pronikat shora, jako by procházelo portálem do jiného světa. Darujte svým dětem inspiraci s jasným výhledem na oblohu.

Vnitřní a venkovní rolety  

Když už jste u toho, nezapomeňte na vnitřní nebo venkovní rolety a další příslušenství, které dětem zpříjemní jejich pokoj: 

  • Zatemňující rolety: poskytněte svým dětem nejlepší možný základ pro klidný spánek tím, že investujete do zatemňujících rolet pro střešní okna VELUX.  

  • Síť proti hmyzu: Není nic horšího než se probudit s kousnutím od hmyzu. Se sítí proti hmyzu jste vy i vaše děti chráněni. Síť proti hmyzu je ideální do ložnic a umožní vám užít si klidný spánek bez hmyzu. 

  • Tepelná ochrana: vaše děti si mohou hrát v dokonalém vnitřním klimatu díky zatemňujícím roletám zabraňujícím tepelným ztrátám. 

VELUX ACTIVE:  podpora lepší kvality vnitřního vzduchu

Poskytněte svým dětem ty nejlepší podmínky pro hru a kreativní stimulaci se sadou VELUX ACTIVE with NETATMO. Připojte svá střešní okna a vnitřní nebo venkovní rolety VELUX k sadě VELUX ACTIVE with NETATMO. Tím zajistíte automatické ovládání teploty, vlhkosti a hladiny CO2 pomocí senzorů. 

Přidání střešních oken může zlepšit spánek dětí, pomoci jim soustředit se a vytvořit zdravé a hravé prostředí na mnoho let dopředu. 

Související články

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.