Kuchyně tvoří srdce domácnosti

Provádíte renovaci kuchyně a snažíte se zjistit, jak ji naplánovat? V kuchyni se odehrává život. Je srdcem domova, místem, kde se rodina schází po dlouhém dni a kde se vždy sejdou přátelé. Při renovaci kuchyně potřebujete dobrý plán, abyste tomuto prostoru dodali impuls, který si zaslouží. Potřebujete pomoci s tím, kde začít? Nebojte se, poradíme vám. 

Začněte s projektem renovace kuchyně dobře 

Dobrý začátek renovace kuchyně spočívá v pochopení jednotlivých fází procesu. Než se však pustíte do plánování, dopřejte si trochu času, abyste mohli popustit uzdu své fantazii.  

Dopřejte si čas na hledání inspirace na Pinterestu a Instagramu, čerpejte nápady z kuchyní svých přátel a vytvářejte si nástěnky s vizemi a seznamy přání. Brzy přijde čas roztřídit vaše nápady a seřadit přání podle důležitosti na „nezbytné“ a „příjemné“. Pak bude čas začít přemýšlet o rozpočtu. 

Zvažte svůj rozpočet a podle toho stanovte priority

Předejděte zklamání z renovace kuchyně tím, že posoudíte svá přání a potřeby a potom určíte, co si můžete dovolit. Pokud věnujete čas zvážení svého rozpočtu a podle toho stanovíte priority svých přání, později si poděkujete. A to nás přivádí k dalšímu bodu. 

Rozpočet si naplánujte moudře 

Podrobně si naplánujte rozpočet, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením a dodrželi časový plán. Nepochybně znáte rčení „čas jsou peníze“. Platí to i v případě renovace kuchyně. Zpoždění může způsobit, že se náklady na takový projekt vyšplhají do závratných výšek.  

Když plánujete rozpočet, podchyťte co nejvíce nákladů, abyste se ujistili, že vám před dokončením projektu nedojdou peníze. Pokud si najímáte dodavatele, pečlivě společně naplánujte projekt a stanovte si určitý harmonogram. To vám pomůže vyhnout se vyčerpání rozpočtu a vést dodavatele k odpovědnosti za včasné dodání jejich části projektu.  

Vytvoření časového plánu renovace kuchyně a jeho dodržování 

Velké projekty, jako je renovace kuchyně, vyžadují časový plán, aby se neprotahovaly do nekonečna. Zvažte rozdělení projektu na etapy a vytvořte si tabulku v počítači. Sdílejte ji s dodavatelem, abyste sladili svá očekávání. Nechte ho, aby vše zvážil a příslušně se zařídil. 

Plánování demolice a přestavby

Při renovaci kuchyně nezapomeňte naplánovat fázi bourání. Demolice je výrazný zásah, který vyžaduje mnoho plánování, od toho, kdo by ji měl provést, až po likvidaci odpadu. 

Dalším krokem je začít s přestavbou kuchyně. Pokud jste všechno vytrhali, zahrnuje tento proces montáž dveří a oken. Bude také zahrnovat kritické práce za stěnami, pod podlahou a nad stropem: instalatérské, elektrické, topenářské, vzduchotechnické a izolační práce. Poté přijde na řadu dokončení stěn, pokládka podlah a malování, instalace skříněk a dalšího vybavení a přidání nových spotřebičů. Nakonec přijde čas na doplnění detailů a povrchových úprav. 

Nápady na renovaci kuchyně – navrhněte si kuchyni s denním světlem 

Při plánování renovace kuchyně se podívejte nahoru – správně, přímo nahoru. Jeden z nejpůsobivějších nápadů na renovaci kuchyně začíná střešními okny a končí kuchyní zaplavenou denním světlem.  

Když přemýšlíme o tom, jak vylepšit kuchyni, většinou se jen rozhlížíme po místnosti. Vidíme všechny zastaralé spotřebiče, neladící pracovní desky a nedostatek místa pro naše skříňky a pulty. Často zapomínáme plánovat více denního světla. My vás však chceme upozornit na to, že něco přehlížíte. 

Podívejte se na renovaci kuchyně ve zcela novém světle 

Díky střešním oknům můžete svou kuchyni otevřít tak, jak to nedokážou ani žárovky, ani všechny barvy světa. Přístup přirozeného světla dodá vaší kuchyni zaslouženou sílu.  

Střešní okna zaplaví vaši kuchyni přirozeným světlem, které maximalizuje prostor a dodá mu světlý a moderní ráz. Díky přidanému dennímu světlu uvidíte svůj domov v úplně novém světle a okamžitě se budete cítit příjemněji. 

3 důvody, proč si střešní okna v kuchyni zamilujete

Zde jsou tři důvody, proč zvážit začlenění střešních oken do projektu renovace kuchyně. 

  1. Ušetřete místo: když do kuchyně nainstalujete střešní okna, uvolníte místo pro skříňky tam, kam byste obvykle umístili svislá okna.  

  2. Větrání: V kuchyních se obvykle vyskytují pachy, vlhkost a jemné částice. Solárně napájená a elektrická střešní okna VELUX jsou ideální pro větrání kuchyně a rychlý odvod kouře a pachů z vaření.  

  3. Lepší osvětlení: Přirozené světlo má pozitivní vliv na naše zdraví, pohodu a produktivitu. Denní světlo vám zpříjemní čas strávený v kuchyni.

Kuchyně je srdcem domu, zaslouží si veškerou možnou podporu, včetně střešních oken.

Související články

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.