Drobné renovace pro energeticky úsporné domy 

Kromě viditelných dopadů změny klimatu se nyní musíme vypořádat také s prudce rostoucími cenami energií, a proto se úspory energie staly v domácnostech dominantním hlediskem. Energetická účinnost znamená, že k provedení stejného úkolu nebo dosažení stejného výsledku spotřebujeme méně energie. Podívejte se na naše tipy, jak začít žít energeticky úsporně.  

Úspora energie, úspora peněz  

Pokud chcete snížit náklady na energie, musíte buď snížit spotřebu energie, nebo optimalizovat zařízení ve své domácnosti. Oběma způsoby ušetříte energii i peníze. To je hlavní pohnutka k napsání tohoto článku: podělit se o několik triků, díky kterým můžete zařídit, aby vaše domácnost fungovala na energeticky úspornější úrovni. 

Co je to energetická účinnost a úspora energie? 

Pojem „energetická účinnost“ se vztahuje na zařízení, která pomáhají snižovat spotřebu energie. Často je zmiňován společně s úsporami energie.  

Úspora energie je postup, při kterém se spotřebovává méně energie, aby se ušetřilo více peněz a zároveň se snížil negativní dopad na životní prostředí. Znamená to spotřebovávat méně plynu, elektřiny nebo dalších zdrojů energie, které nakupujeme od dodavatelů energií. Musíme mít na paměti, že zdroje naší planety jsou omezené, a mezitím také nesmíme zapomínat na energetickou krizi, které dnes čelíme.  

Vylepšení domova za účelem úspory energie  

Vysoké účty za energie přicházejí jako na běžícím pásu, přestože se snažíte šetřit energií, jak nejlépe umíte. Zažili jste to? Když odcházíte z domu, vypínáte topení a zhasínáte světla, necháváte zavřená okna a nastavujete teplotu v místnosti na normální úroveň. Tak… Co je tedy špatně? Proč platíte tolik peněz? Skutečný problém je mimo tato logická opatření. Pojďme tedy do problematiky proniknout hlouběji a podívejme se na další příklady úspory energie, o kterých se tak často nemluví. 

Izolace všude: stěny, podlaha, strop, střecha 

Pokud hovoříme o úspoře energie, nad všemi ostatními řešeními stojí izolace. Díky ní můžete udržet teplo uvnitř a horko venku. To povede ke kladným změnám vaší celkové nálady a záporným změnám ve vašich účtech za vytápění. Pokud se chystáte provést nějaké zlepšení v tomto smyslu, měli byste vědět, že nejste sami. Můžete využít odbornou pomoc. Nejprve byste měli shromáždit veškeré informace o své budově – kdy byla postavena, jaký má energetický audit atd. – a potom byste se měli poradit s odborníky na izolaci.

Výměna oken a střešních oken

Pokud si potvrdíte, že izolace nebyla jediným problémem, je tu druhý dobrý tip: okna, střešní okna. Pokud je ve vašem domě v létě příliš horko a v zimě příliš chladno, měli byste věnovat pozornost tepelné izolaci oken a střešních oken. Střešní okna mohou dobře fungovat a nést své výhody po desítky let, ale pokud jsou vaše střešní okna starší, doporučujeme obrátit se na špičkové specialisty na střešní okna, společnost VELUX. Mějte na paměti, že výměna střešních oken je drobnou úpravou domu, je spojena s nulovou nebo minimální prašností a odborníci doporučení společností VELUX jsou zde pro vás od začátku až do konce.  

Pokud se rozhodnete pro společnost VELUX, můžete si vybrat přesně to správné řešení výměny, které vám bude vyrobeno na míru s pomocí doporučených montážníků společnosti VELUX. Můžete si vybrat model vyhovující všem vašim potřebám a v neposlední řadě ušetřit energii a peníze. To však není vše. Nová střešní okna nabízejí nové možnosti zdrojů světla… Proč nezabudovat ještě více střešních oken? V případě pochybností se vždy můžete obrátit na odborníky doporučené společností VELUX, kteří vám rádi poradí. 

Nové perspektivy střechy: bezpečnost, denní světlo, čerstvý vzduch a energetická účinnost 

Výměna střešních oken – a renovace podkroví obecně – jsou cenově dostupná řešení, pokud jde o možnosti úspory energie. Jsou výhodné ve všech ročních obdobích. Díky vnitřním a venkovním roletám lze v zimě snadno udržet teplotu uvnitř a současně se můžete chránit před horkými letními dny. Chcete se dozvědět více o tom, co můžete udělat?  

Solární kolektory a solární panely 

Solární panely jsou skvělým řešením pro úsporu energie, ačkoli mohou představovat velké výdaje. Dobrá zpráva je, že se nemusíte rozhodovat mezi solárními panely a střešními okny. Díky chytrému designu se do vaší střechy dobře hodí obojí. 

Změna systému vytápění  

Je to možnost, ano, energeticky úsporné vytápění je dobrou investicí, ale pravděpodobně se jedná o nejdražší a nejradikálnější řešení na našem seznamu.

To byla naše nabídka pro úsporu energie a energetickou účinnost. Ať už plánujete jít jakýmkoli směrem, je VELUX společnost, na kterou se můžete obrátit. Ta nabízí nejen střešní okna jako taková, ale kompletní balíčky s důležitými energeticky úspornými prvky, a dokonce i příslušenstvím, jako jsou vnitřní a venkovní rolety, abyste měli v interiéru naprostý komfort. 

Přečíst další články

Řešení střešních oken VELUX přináší extra výhody

Podívejte se, jaké to jsou!

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.