Představte si svou koupelnu podle těchto nápadů na renovaci 

Renovace koupelny může být náročný proces. Během ní je třeba učinit mnoho rozhodnutí a úspěšné dokončení projektu vyžaduje podrobné plánování. Dát své koupelně elegantní vylepšení, které jste si vždy přáli, však bude stát za to. Zde je seznam nápadů pro renovaci vaší koupelny, který vám pomůže naplánovat postup a učinit správná rozhodnutí.  

Navrhněte si koupelnu svých snů

Při renovaci koupelny je třeba zvážit mnoho věcí. Koupelna musí být funkční, praktická a nejlépe i přiměřeně luxusní. Navrhnout koupelnu svých snů znamená mít promyšlený plán i rozpočet. Použijte tento seznam nápadů, který vám pomůže začít: 

Znáte svoje potřeby a přání? 

Začněte tím, že si ujasníte, co od renovace koupelny očekáváte. Vycházejte ze své současné koupelny: co se vám v ní líbí, co chcete změnit a co lze zachovat? Vaše koupelna možná nepotřebuje kompletní přestavbu; někdy stačí vyměnit obklady, armatury nebo interiérové dekorace. Pokud tomu tak není, je nezbytné se připravit, než se do tohoto nového dobrodružství pustíte.  

Promyslete umístění zásuvek a elektrických spotřebičů, nápady na osvětlení, úložné prostory a umístění oken a střešních oken. Po dokončení renovace může být nákladné nebo dokonce nemožné něco si rozmyslet a zkusit to provést jinak. Dobře naplánovaný návrh vám může ušetřit čas i peníze.  

Máte plán? A rozpočet?

Ať už si renovaci koupelny děláte sami, nebo si na ni najímáte dodavatele, výrazně vám pomohou plán a rozpočet.  

Renovace koupelny je investice. Začněte stanovením rozpočtu a časového plánu. Pokud práci provádíte sami, počítejte s delší dobou na jednotlivé kroky a zvažte, zda si na technické práce, jako je instalatérství nebo elektroinstalace, nenajmete odborníky. 

Podrobný plán také usnadňuje dodavateli pochopit, co od renovace očekáváte. Ujistěte se, že váš dodavatel je na stejné vlně jako vy – jen to nepředpokládejte – a upřesněte každou část plánu. Postupem času se průběžně ujišťujte, zda a nakolik se plánu drží.  

Využijte renovaci koupelny na maximum díky těmto tipům pro design interiéru 

Malá koupelna? Přemýšlejte ve velkém. Koupelny jsou často menší než jiné místnosti v domě, takže se na nich můžete náležitě realizovat, aniž byste překročili rozpočet. Vyhřívané podlahy o rozloze menší než 100 metrů čtverečních mohou být cenově dostupné. Chytré sprchy a vany šetří energii a zvyšují pohodlí. Zvažte, na čem můžete ušetřit, abyste nepřekročili rozpočet, a pokud je to možné, některé věci použijte znovu, recyklujte, opravte nebo sežeňte na inzerát. 

Podívejte se na renovaci koupelny ve zcela novém světle 

Podívejte se nahoru a zahrňte svou pátou stěnu. Pátá stěna, známá také jako strop, je nepřehlédnutelnou, ale přesto působivou součástí vaší koupelny. Je to nevyužitá designová příležitost, která má moc vaši koupelnu proměnit. Zde je důvod, proč jsou střešní okna na seznamu pro renovaci koupelny.  

Vpusťte dovnitř přirozené světlo a dostatek čerstvého vzduchu

Vneste do své koupelny nový vzhled a atmosféru díky přirozenému světlu. Denní světlo oživí váš prostor tím, že zvýrazní skutečné barvy vašich stěn a dekorací. Pokud jde o vytvoření lázeňské atmosféry nebo luxusního designu koupelny, přirozené světlo je klíčové. 

Koupelnu zalijte přirozeným světlem a čerstvým vzduchem a nainstalujte do ní střešní okna. Střešní okna VELUX promění vaši místnost, aniž by omezovala prostor nebo obětovala soukromí, a poskytnou dostatek čerstvého vzduchu a větrání. Vpustí dovnitř čistý vzduch a denní světlo a zároveň odvedou vlhký vzduch. 

3 důvody, proč si střešní okna v koupelně zamilujete

Přirozené světlo nám pomáhá udržovat zdraví a pohodu. Jeho regenerační a transformační síla rozjasňuje náš život. Zde jsou další 3 důvody, proč si střešní okna v koupelně zamilujete: 

  1. Soukromí: Střešní okna jsou umístěna na střeše a zachycují sluneční světlo, aniž by narušovala soukromí ve vaší koupelně. 

  2. Větrání: Koupelny potřebují větrání, aby mohla unikat pára a kondenzace. Otevřená střešní okna VELUX přivádějí čerstvý vzduch a zajišťují větrání.  

  3. Lepší osvětlení: Přirozené světlo poskytuje čisté bílé světlo, které je ideální pro přípravu na odchod z domu.

Skvělá koupelna je funkční, praktická… a trochu luxusní! Navrhování koupelny vašich snů začíná promyšleným plánem a rozpočtem. 

Související články

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.