Představte si obývací pokoj podle těchto nápadů na renovaci 

Obývací pokoj je ústředním prostorem domácnosti. Je to místo, kde trávíme většinu času – od posezení s rodinou a přáteli až po pasivnější odpočinek na pohovce při sledování oblíbeného seriálu. Využít tento prostor co nejlépe je zásadní, zejména pokud ho renovujete. Zde je seznam nápadů, které vám pomohou naplánovat renovaci obývacího pokoje. 

Navrhněte si obývací pokoj svých snů 

Pokud jste jako většina z nás, chcete, aby byl váš obývací pokoj světlý a otevřený a zároveň aby byl pohodlným místem pro setkávání. Jak by ale měl vypadat? Jak vytvořit optimální prostředí pro společné setkávání? A co rozpočet na renovaci? Navrhněte si obývací pokoj svých snů podle těchto nápadů:  

Jaká jsou vaše přání a potřeby?

Než se pustíte do renovace obývacího pokoje, sepište si seznam svých přání a potřeb. Jako výchozí bod můžete použít svůj současný obývací pokoj: co se vám na něm líbí, co chcete změnit a co lze zachovat? 

Obývací pokoj by měl být přizpůsoben vašemu životnímu stylu. Při sestavování seznamu priorit nezapomeňte na podlahu, osvětlení, nábytek a elektroniku – audio i video. 

Zvolte si styl designu interiéru

Design interiéru má moc udělat prostory atraktivnějšími a zlepší váš prostor tím, že jej lépe přizpůsobí jeho účelu. Když je prostor dobře navržen, nejen dobře vypadá, ale také zajišťuje, aby vše v pokoji plnilo svou funkci.  

Můžete zvážit přestavbu podle určitého stylu designu interiéru. Vylepšete svůj prostor elegantním minimalistickým stylem, dodejte mu moderní nádech s výraznými liniemi a jednoduchou barevnou paletou. Nebo zvolte klasičtější výraz s hloubkou, vrstvením a využitím prostoru. Styl designu interiéru je dokonalým způsobem, jak projevit svou osobnost, a skvělým výchozím bodem pro výběr nábytku a barev. 

Promyslete si plán renovace… a její rozpočet

Ať už renovujete obývací pokoj, nebo jinou místnost v domě, vždy si připravte plán a rozpočet. 

Pokud se do renovace pouštíte sami, počítejte s delší dobou na jednotlivé kroky a zvažte, zda si na technické práce, jako je například elektroinstalace, nenajmete profesionály. Pokud si najmete dodavatele, nepředpokládejte, že jste na stejné vlně; upřesněte si každou část plánu a pak se průběžně ujišťujte, že vše probíhá podle vašich představ.  

Sestavení plánu na počátku procesu bude velmi prospěšné pro váš rozpočet i pro dodavatele. 

Podívejte se na svůj obývací pokoj v novém přirozeném světle

Nic nepůsobí v místnosti příjemněji než denní světlo. Pokud do obývacího pokoje vnesete více přirozeného světla, prostor se maximálně zvětší a bude vypadat větší. Přidání střešních oken do plánu renovace obývacího pokoje je rozhodnutí, kterého nebudete litovat. 

Vytvořte nový ústřední bod s přirozeným světlem

Ústřední bod v interiéru přitáhne pozornost a dodá obývacímu pokoji estetickou hodnotu. Stačí se jen podívat nahoru. Nad sebou najdete celou stěnu nevyužitého potenciálu – váš strop. Vytvořte ústřední bod tím, že využijete tuto často opomíjenou „pátou stěnu“. Nainstalujte krásné dřevěné trámy, vymalujte strop výraznou barvou nebo přidejte střešní okna, abyste vytvořili jiný druh ústředního bodu v designu vašeho interiéru. 

Proměňte svůj prostor denním světlem a krásným výhledem na oblohu instalací střešních oken. Přirozené světlo zvýrazní skutečné barvy vašich stěn a nábytku a oživí váš prostor podle toho, jak se během dne mění poloha slunce. 

3 důvody, proč si střešní okna v obývacím pokoji zamilujete

Přirozené světlo posiluje naše zdraví a zlepšuje pohodu. Jeho regenerační a transformační síla rozjasňuje náš život. Zde jsou další 3 důvody, proč si střešní okna v obývacím pokoji zamilujete: 

  • Funkčnost: střešní okna jsou umístěna na střeše a umožňují hrát si s interiérem, aniž by blokovala přirozené světlo. 

  • Nižší účty za elektřinu: denní světlo osvětluje místnost bezplatnou energií, čímž šetří vaše účty za elektřinu. 

  • Ovládání světla: světlé nebo tmavé? Ve spojení s roletou VELUX máte úplnou kontrolu nad světlem ze střešního okna VELUX. 

Než se pustíte do renovace obývacího pokoje, sepište si seznam svých přání a potřeb. Jako výchozí bod použijte svůj současný obývací pokoj: co se vám na něm líbí, co chcete zachovat a co změnit?   

Související články

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.