Navrhněte si domácí kancelář s denním světlem 

Po pandemii se práce z domova stala pro mnohé z nás běžným způsobem života. I když si hybridní pracovní situaci, kdy střídavě pracujete v kanceláři a doma, užíváte, je nezbytné vytvořit si příjemný a relaxační prostor pro práci, když jste doma. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je zajistit, aby váš pracovní prostor měl dostatek přirozeného světla. 

3 důvody, proč byste měli navrhnout domácí kancelář s ohledem na denní světlo

Jste při práci z domova méně produktivní? Možná nemáte dostatek přirozeného světla. Dobré osvětlení je pro každou domácí kancelář zásadní. Přirozené světlo má řadu výhod a je zdrojem základních živin. Pomáhá vám zůstat bdělejší a může zvýšit vaši produktivitu. 

Stolní lampy a stropní světla jsou skvělé, ale nic se nevyrovná přirozenému dennímu světlu. 

Denní světlo zvyšuje vaši produktivitu

Denní světlo má řadu výhod, z nichž nejdůležitější je zvýšení produktivity. Studie prokázaly, že čím více pracujeme při přirozeném světle, tím vyšší máme hladinu energie ve srovnání s umělým osvětlením. Vystavení dennímu světlu je proto nezbytně nutné pro stimulaci kreativity.   

S přirozeným světlem je také spojena řada zdravotních výhod. Studie totiž ukázala, že když máme 30 minut slunečního světla denně, dokážeme se lépe vyrovnat se stresem a úzkostí. Zlepšení celkové pohody zvýší vaši schopnost soustředění a koncentrace.  

Váš mozek vám poděkuje za závan čerstvého vzduchu

Správné větrání je zásadní pro udržení zdravého vnitřního klimatu. Čerstvý vzduch má mnoho výhod. Cítíme se díky němu šťastnější, posiluje náš imunitní systém a pomáhá našemu mozku lépe fungovat.  

Vyhněte se únavě očí lepším osvětlením

Umělé světlo je obvykle zabarveno do modra nebo žluta, zatímco přirozené světlo je čistě bílé a vrhá méně stínů. Přirozené světlo nám pomáhá jasně vidět bez dalšího namáhání. Každý, kdo se dívá na umělé světlo vyzařované obrazovkami počítačů, ví, že může silně namáhat naše oči. Únava očí je často spojena se syndromem počítačového vidění (CVS), který může způsobovat nepříjemné pocity. Výzkum ukázal, že CVS je možné výrazně snížit větším vystavením přirozenému světlu.  

Výběr správných oken pro vaši domácí kancelář

Při výběru nejlepšího řešení denního světla pro vaši domácí kancelář je třeba zvážit mnoho faktorů. Zde je několik tipů, na co je třeba myslet... 

Solárně napájená a elektrická střešní okna VELUX 

Výrobky VELUX s elektrickým a solárním napájením lze snadno otevřít pomocí předem spárovaného ovládacího spínače včetně dešťového senzoru, který střešní okno automaticky zavře, když začne pršet. Upgradujte na VELUX ACTIVE with NETATMO, abyste mohli ovládat svá okna z telefonu a automaticky regulovat vnitřní klima (včetně teploty a hladiny CO2) pomocí chytrého senzoru vnitřního klimatu. 

Maximalizujte světlo ve svém pracovním prostoru pomocí více oken vedle sebe

Řešení dvou oken vedle sebe maximalizuje světlo ve vaší domácí kanceláři. Nabízí dvakrát více denního světla než jediné střešní okno a zcela promění váš pracovní prostor ve světlý a příjemný prostor, který podporuje produktivitu a soustředění. 

Střešní balkon VELUX – dopřejte si odpočinek na balkoně

Vyjděte si na vlastní balkon. Udělejte si přestávku na kávu a nadýchejte se čerstvého vzduchu díky střešnímu balkonu VELUX. Propojte se s venkovními prostory a vytvořte si jedinečnou domácí kancelář; práce z domova už nikdy nebude jako dřív.  

Vnitřní a venkovní rolety VELUX

Přidejte rolety, které nabízejí flexibilní osvětlení a kontrolu nad soukromím. Na výběr máte ze 16 barev a různých stupňů průhlednosti. Pro dokonalé sladění designu je v naší nabídce rolet Colour by You k dispozici přibližně 1800 barev RAL. Vnitřní nebo venkovní rolety se solárním nebo elektrickým napájením doporučujeme pro nedostupná střešní okna, ale i pokud požadujete maximální pohodlí. 

VELUX ACTIVE with NETATMO – ovládání oken v domácí kanceláři naší aplikací 

VELUX ACTIVE with NETATMO je naše chytré automatické ovládání vnitřního klimatu, které umožňuje ovládat vaše střešní okna, vnitřní a venkovní rolety VELUX se solárním nebo elektrickým napájením pouze pomocí chytrého telefonu. VELUX ACTIVE monitoruje teplotu, vlhkost a úroveň CO2 a zajišťuje pravidelné větrání místnosti.  

Stolní lampy a stropní světla jsou skvělé, ale nic se nevyrovná přirozenému dennímu světlu. 

Související články

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.