Osvětlení podkroví: v duchu přirozenosti 

Začali jste si všímat, že ve vašem domě (nebo v pokoji či bytě v nejvyšším patře) není dostatek světla? Možná jste to pociťovali od chvíle, kdy jste se nastěhovali, ale protože jste neviděli žádnou šanci na umístění nových oken, vzdali jste to a přestali přemýšlet o řešení. Jste si jistí, že jste se dívali všude? Podívali jste se například nahoru? Doslova nahoru. Pokud instalujete střešní okna, po prostoru se nejen rozlije více přirozeného světla, ale přinese to i další výhody. Přečtěte si, jaké to jsou. 

Více denního světla ve vaší domácnosti

Pokud je nedostatek světla faktorem, který vás nutí uvažovat o přestěhování, ještě si to rozmyslete. Podobné dilema už byste totiž mít neměli. I když v tomto případě neexistuje žádné univerzální řešení, které by vyhovovalo všem, je k dispozici spousta nápadů, které by mohly stát za zvážení. A pozor, prozradíme vám: stěhování mezi ně nepatří.  

Pokud jde o to, jak dostat do svého domova více denního světla, je důležité se zamyslet nad tím, odkud a jak denní světlo přichází a jaké jsou možné příčiny jeho úbytku. Ve většině případů nepřekvapí, že hlavním zdrojem přirozeného světla jsou okna, která vymezují vaše „vnitřní hřiště“, a odrazy jsou vaše „herní náčiní“. 

Světlo v podkroví jako designový prvek

Ačkoli závěsy mohou sloužit jako pěkný designový prvek v místnosti a dodávat jí nádech elegance, jejich odstraněním se dovnitř dostane více slunce. A když už jsme u designu, světlejší prostory jsou samy o sobě svým způsobem prvky interiérového designu. Otázka zní: jak vytvořit světlejší prostory? Jednou z odpovědí by mohlo být použití reflexních barev, které jsou blízké bílé. Dobrým příkladem jsou světlé pastelové barvy. Vhodnými prvky v designu místnosti by však mohla být i zrcadla. Pokud se rozhodnete pro jeden z těchto návrhů, zjistíte, že světlo dosáhne i do nejvzdálenějších zákoutí vašeho domova.  

Instalací střešních oken nebo světlíků můžete nejen vylepšit svůj obytný prostor z hlediska světla, ale budou vám také velmi užitečné. 

Přirozené světlo vítězí v mnoha ohledech 

Denní světlo je hřejivým společníkem, ať už jste kdekoli – venku v prosluněném parku nebo v pohodlí svého podkrovního pokoje. Kromě toho, že sluneční světlo zvyšuje hladinu vitaminu D, dodává vám dobrou náladu, nemluvě o jeho fantastické síle při proměně estetického vzhledu místnosti. Přirozené světlo dokáže architektonicky utvářet prostory tím, že zlepšuje jejich design. Stíny a světlo vytvářejí kontrast, který pomáhá oživit ty nejlepší kompozice. Vpuštění více světla do obytného prostoru proto pozitivně ovlivní nejen vaši náladu, ale také celý vizuální vzhled domácnosti.  

Kdy použít umělé osvětlení? 

Správná otázka a oprávněná připomínka. Je to zkrátka otázka vkusu… do jisté míry. Pokud uvážíte, jaké kouzlo udělá přirozené světlo s celkovou atmosférou původně průměrné podkrovní místnosti ve srovnání s uměle osvětlenou, je celkem zřejmé, pro kterou se rozhodnout. Kromě estetiky nejsou zanedbatelné ani finanční aspekty. Pokaždé, když se rozhodnete pro umělé osvětlení, rozhodnete se nevyužít přirozené světlo. To, dá se říci, není příliš příznivé ani pro vaše zdraví, ani pro váš rozpočet. Je zřejmé, že umělé osvětlení je nevyhnutelnou součástí našeho života, ale zpravidla platí, že místo abychom ho neřešili, měli bychom se jeho používání spíše vyhýbat. Kdykoli můžete, volte raději přirozené světlo. 

Osvětlení podkroví jako investice 

Instalace střešních oken poslouží všem účelům. Kromě toho, že zajistí přirozené osvětlení podkroví, je také cennou investicí. Všechny výhody přirozeného světla jsou dlouhodobé: pokud se v budoucnu chystáte svůj dům prodat, zjistíte, že trh vaši investici také zhodnotí.  

Profesionální zdroje inspirace 

Pokud jste se pro montáž střešních oken rozhodli a chcete se do ní pustit, obraťte se na společnost VELUX. Máme více než 80 let zkušeností s vnášením denního světla a čerstvého vzduchu do domácností. Díky velké rozmanitosti výrobků a příslušenství VELUX jsou vítány všechny osobní potřeby a všechna řešení jsou šitá na míru. Přístup společnosti VELUX charakterizují slova světlo, zdraví a energetická účinnost, což pravděpodobně odpovídá i vašim hodnotám. V případě, že jste připraveni pokračovat, ale potřebovali byste více nápadů a podnětů, mohou být řešení VELUX skvělým zdrojem inspirace, která podpoří všechny plány s bohatým přístupem přirozeného světla. 

Přečíst další články

Řešení střešních oken VELUX přináší extra výhody

Podívejte se, jaké to jsou!

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.