Vybudujte podkrovní pokoje a zdvojnásobte svůj obytný prostor  

Plánujete stavbu nového domu? Nebo jste již začali zvyšovat střechu a podkroví? Pak byste rozhodně měli zvážit vybudování místnosti v podkroví. Nejenže dosáhnete výrazného zvětšení podlahové plochy, ale užijete si spoustu dalších výhod. 

Řešením je podkrovní pokoj 

Lidé hledají stále větší a větší plochy, zatímco trh nabízí stále menší a menší. Také jste si všimli tohoto rozporu mezi poptávkou a nabídkou? Dobrou zprávou je, že je možné tento rozpor překonat. Ve skutečnosti je to snazší, než byste si mysleli. 

Pokud jste našli pozemek v požadované oblasti, ale není dostatečně velký na to, abyste na něm mohli realizovat původní plán svého domu, nevzdávejte se svého snu, nevolte kompromisy, ale místo toho proveďte kreativní změny v plánu domu. Zapojte nový prvek. Vybudujte podkrovní pokoj… nebo i více… je to vždy výborná možnost, jak rozšířit obytný prostor. Ve skutečnosti můžete mít nakonec ještě více metrů čtverečních, než jste si původně přáli – může to být i dvojnásobek. 

Podkrovní místnost přitahuje více denního světla a čerstvého vzduchu…  

. . . pokud zvolíte správné řešení střešních oken. Otázkou je, co je správné? Jaké možnosti se nabízejí? Jak byste se měli rozhodnout, která vybrat? Naštěstí nemusíte být odborníky v tomto oboru. Stačí se obrátit na správného a spolehlivého partnera. Rozhodnout se pro jednu značku, jež pečlivě zohlední všechny potřeby, které mohou při plánování světlé a prostorné podkrovní místnosti vyvstat. V této záležitosti se můžete obrátit na společnost VELUX, odborníka na střešní okna. Její zákaznické centrum má všechny potřebné znalosti i zkušenosti.  

Budování podkrovních pokojů je vždy jedinečné 

Kromě klasického využití podkroví, tedy jako úložného prostoru, můžete mít i nahoře další místnosti… například ložnici, které oddělí váš obytný prostor od místa, kde spíte. Představte si, že můžete vleže z postele pozorovat střešními okny hvězdy. Můžete tam také vytvořit pokoje pro hosty, takže když k vám přijede návštěva (například bratranci nebo sestřenice s celou rodinou), budou mít svůj vlastní prostor a vy se s nimi nebudete muset dělit o své soukromé pokoje. V podkroví také můžete vytvořit prostor pro různé aktivity. Představte si podkrovní dětskou hernu. Nebo multimediální místnost. Nebo co takhle tichá a klidná domácí kancelář? Mít podkrovní pokoj (nebo i více) poskytuje skvělé prostory, kde si můžete pohrát s designem. Možností je nespočet. Co vy na to? 

Pokud je pro vaši rodinu důležitá možnost vlastního útočiště pro každého z členů, jsou podkrovní pokoje pro vás to pravé. Hluk z přízemí je v nich tlumený, nebo dokonce není slyšet vůbec. A samozřejmě tam není ani žádný hlučný soused nad hlavou, protože nad hlavou už nikdo nebydlí. Je to skvělá volba pro vícegenerační domy: jste spolu, ale současně máte každý své soukromí.   

Pokud se obáváte šikmých stěn, berte je jako možnost výjimečného úložného prostoru. Existuje spousta nápadů, jak šikmé stěny a rohy pod střechou využít: jsou například výborným základem pro umístění nástěnných polic, vestavěných skříní, šatníků…   

Díky střešním oknům se můžete „otevřít přírodě“ a mít neustálý přístup k výjimečným scenériím. Tento zážitek může být ještě bohatší, pokud nainstalujete ještě doplňková okna VELUX, která jsou v podstatě prodloužením běžných střešních oken a sahají až k podlaze. Záleží na jejich umístění. Společnost VELUX nabízí tak široký sortiment výrobků a příslušenství, takovou škálu různých stylů a velikostí, že si každý může najít přesně to, co vyhoví jeho potřebám. 

Více světla, více prostoru, více útulnosti, lepší atmosféra. To jsou hlavní výhody podkrovních pokojů a střešních oken. A v neposlední řadě, pokud si uvědomujete náklady – kdo ne – měli byste v případě budování podkrovních místností rozhodně počítat s menšími náklady než při rozšiřování obytné plochy v přízemí. Jen si představte, kolik ušetříte například za zemní práce…  

Přečíst další články

Řešení střešních oken VELUX přináší extra výhody

Podívejte se, jaké to jsou!

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.