Přemýšlíte o výměně střešních oken? 

Nastal čas na výměnu střešních oken? Je to správná otázka, na kterou je ale někdy těžké odpovědět. Vaše střešní okna mohou vypadat, že jsou v dobrém stavu, ale jsou vystavena velkému namáhání; v zimě musí snášet mráz a těžký sníh a v létě odolávat spalujícímu horku, navíc musí odolávat větru, dešti, bouřkám a kroupám.

Střešní okna VELUX jsou samozřejmě konstruována tak, aby vydržela dlouho, technologie a normy se v posledních desetiletích velmi vyvinuly, a pokud chcete mít bezpečná a energeticky účinná okna, odborníci doporučují jejich výměnu, jestliže jsou starší než 20 let. Pokud se budete řídit naším návodem, můžete si být jisti, že proces výměny střešních oken bude snadný a že si výsledné řešení budete dlouho užívat. 

Výměna střešních oken NENÍ svépomocný projekt. 

I když je výměna střešního okna jednodušší, než by se zdálo, stále se jedná o odbornou záležitost, proto odložte žebřík a dláto a vyhledejte zkušeného montážníka doporučeného společností VELUX. Odborník dokáže vyměnit staré střešní okno během jediného dne.  

Odborníci ze společnosti VELUX vám pomohou vybrat správný typ okna a mohou vám dokonce poradit, abyste instalovali více střešních oken, která propustí více denního světla a učiní z místnosti nejlepší místo pro život, práci nebo zábavu. Odborníci společnosti VELUX vám pomohou s výběrem nejpohodlnějších možností ovládání, typu zasklení, vnitřní povrchové úpravy a doplňků, díky kterým bude váš domov ještě útulnější. Pokud jste připraveni kontaktovat společnost VELUX s žádostí o odborné poradenství, můžete tak učinit zde, ihned. 

Jak byste chtěli vyměnit střešní okna? Postupujte opatrně.  

Na základě vašich starých oken a představ o místnosti existují tři typy výměny střešních oken – profesionální montážník okamžitě pozná, který z nich je pro danou místnost nejvhodnější. 

Výměna střešních oken se zachováním ostění kolem oken je nejrychlejším a nejjednodušším řešením, protože tak zůstane nedotčeno ostění sádrokartonových stěn kolem oken a povrchy v interiéru. To funguje pouze v případě, že stará a nová střešní okna jsou stejné značky. Pokud se staré střešní okno VELUX vymění za nové, i při této nejjednodušší variantě výměny lze v některých případech okno doplnit o tepelnou izolaci. 

Je vaše střešní okno jiné značky? Žádný problém, lze jej snadno vyměnit za nové značky VELUX částečným zásahem do ostění, kdy se odstraní pouze horní část stávajícího ostění. Tato alternativa má mnoho výhod, protože nové střešní okno lze zapustit hlouběji do střešní konstrukce, což zlepšuje tepelnou izolaci. Po otevření montážního prostoru je možné snadno přidat další okno a získat tak více denního světla. 

Třetí možností výměny střešních oken je zásah do ostění a přidání zateplovacích doplňků. Jedná se o skvělou možnost, jak zlepšit všechny vrstvy izolace – ve skutečnosti je to nejlepší volba. Také je to nejlepší možnost, pokud chcete instalovat více střešních oken, v případě, že byste chtěli přivést více denního světla do místnosti. Zateplovací rám zajišťuje přesné a bezpečné uchycení ke střešní konstrukci, zatímco parozábrana zabraňuje kondenzaci vodní páry ve střešní konstrukci.  

Zvolte si vnitřní povrchové úpravy podle své konečné představy o místnosti. 

Řešení VELUX 

Vždy je dobré představit si svůj vysněný pokoj a vybrat si vnitřní povrchovou úpravu, která do něj dokonale zapadne. S výrobky VELUX je to hračka.  

Elegantní bílá bezúdržbová varianta má exkluzivní konstrukci složenou z dřevěného jádra a vstřikovaného polyuretanového pláště a je odolná vůči vlhkosti a výkyvům teplot. Díky své výjimečné odolnosti v průběhu času je tato povrchová úprava téměř nezbytná, pokud plánujete výměnu střešních oken v koupelně nebo v kuchyni; doporučuje se však i pro ostatní místnosti domu, protože její bílá barva se hodí ke každému stylu místnosti. Celodřevěná varianta střešních oken je opatřena bezbarvým lakem na vodní bázi, který chrání dřevo před nečistotami a vlhkostí. Tato povrchová úprava může být ideální pro přírodní prostředí a skvěle se hodí i do místností v rustikálním stylu. 

Rozhodujícím faktorem je izolace 

Při výběru nového střešního okna mějte na paměti, že moderní střešní okna umožňují vytvořit pohodlnější a energeticky úspornější domov. 

Trojsklo (které je nyní standardem u všech střešních oken VELUX) snižuje tepelné ztráty a tepelné mosty, což vede k vyšší teplotě uvnitř v zimě a nižší v létě. Místnosti s lepší izolací také sníží vaše účty za energie. Pro zvýšení komfortu si můžete vybrat střešní okna s 3vrstvým zasklením s omezením hluku z deště, která snižují vnější hluk, a se snadno čistitelnou povrchovou úpravou, která poskytuje jasný výhled po delší dobu. 

Maximální pohodlí pod novými střešními okny 

Pro maximální pohodlí vybavte svá střešní okna vnitřními a vnějšími roletami. Zatemňující, plisované, žaluzie, rolety chránící před horkem... existuje mnoho rolet pro instalaci uvnitř i venku. Venkovní výrobky VELUX vám pomohou ochránit domov před přehříváním v létě. Blokují sluneční paprsky dříve, než proniknou do místnosti, a umožňují vám vytvořit příjemnou teplotu v interiéru po celý rok. Plisované rolety VELUX jsou dobrou volbou, pokud chcete posílit tepelnou ochranu v zimě, aniž byste obětovali estetiku, a zatemňující rolety jsou zárukou „klidných nocí“ a je důležité jejich instalaci promyslet, protože zajišťují výrazné zatemnění místnosti.  

Pokud vám jde o maximální pohodlí, nezapomeňte, že si můžete vybrat také automatická střešní okna a příslušenství, které se pohodlně ovládají pomocí systému VELUX ACTIVE. 

Pokud uvažujete o výměně střešních oken, naplánujte si další nebo větší střešní okna, abyste maximalizovali přirozené denní světlo; o vhodných řešeních kombinace oken se můžete snadno a rychle informovat online.

Přečíst další články

Řešení střešních oken VELUX přináší extra výhody

Podívejte se, jaké to jsou!

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.