Přidejte podkrovní pokoje a dokončete svůj vysněný domov 

Stavíte nový dům? Nebo se chystáte na větší či menší renovaci svého domu? Poradíme vám: vybudujte si podkrovní místnost. Nebo více místností. Pokud jste se pro přestavbu již rozhodli, další otázkou je, jak s tímto zajímavým prostorem naložit. Existuje spousta a spousta dobrých řešení – a těch ještě lepších.  

I když nějaké nápady na renovaci podkroví již máte, může se vám těch pár následujících odstavců hodit. Podělíme se s vámi o několik tipů, jak tento nově získaný prostor proměnit v oblíbenou místnost. Připravte se, nechte se inspirovat! 

Co třeba podkrovní ložnice? 

Když přemýšlíte o tipech na podkrovní pokoje, jako první možná přijde na řadu podkrovní ložnice. A první, co vás v souvislosti s ní napadne, je představa, jak při ležení v posteli pozorujete hvězdnou oblohu. Ano, je to naprosto úžasné, ale upřímně řečeno, podkrovní ložnice toho může nabídnout mnohem víc. 

Především je to vizuálně a architektonicky zajímavý prostor díky svým šikmým stěnám. Převládá v něm přirozené světlo, ale samozřejmě díky vhodnému příslušenství střešních oken (jako jsou zatemňující rolety) můžete mít jediným pohybem (nebo dotykem) naprostou tmu a užívat si příjemný, ničím nerušený spánek. Nezapomeňte: jste dobře odděleni od hluku z ulice i hlasů zdola. 

Při plánování podkrovní ložnice se neomezujte pouze na postel a skříň – šikmé stěny vám umožní vytvořit útulnou atmosféru chaty, která je vhodná například pro příjemný a klidný čtecí koutek. Využitím šikmých ploch můžete také získat další diskrétní a skrytý úložný prostor. 

Jak by měla vypadat? Podkrovní ložnice lákají k nejrůznějším designům interiéru. Záleží jen na vás, zda se rozhodnete pro minimalistický skandinávský styl, japonský styl nebo si ve starožitnostech pořídíte starý mosazný rám postele a celý pokoj stylizujete jako retro. Nebo se rozhodnete pro kombinaci stylů. Protože k takovému inspirativnímu prostoru se hodí jakýkoli. 

Pokud už máte svou milovanou ložnici v přízemí, není to žádný problém. Výše uvedené výhody platí i pro pokoj pro hosty…  

. . . nebo dětský pokoj v podkroví  

Ano, děti vám budou vděčné, když je tam ubytujete. Ocení tajemnost vzrušujících úhlů a blízkost střechy. Budou si vážit jedinečnosti prostoru a budou ho využívat při svých hrách. Jejich fantazie poběží na plné obrátky. Uklidňující barevné schéma nebo zábavná tapeta se zajímavým motivem navíc promění podkrovní dětský pokoj v kouzelný prostor. Pokud máte dostatek podlahové plochy, můžete dětem vytvořit i několik zón: kromě útulného prostoru na spaní mohou mít k dispozici hrací koberec a pracovní prostor s psacím stolem nebo stěnu s tabulí na psaní a kreslení křídou.  

Další nápady pro podkroví 

Pokud není půdní prostor dostatečně velký pro velkolepé nápady, musíte využít to, co máte. Skvělým řešením je podkrovní koupelna. Můžete se koupat ve vaně a zároveň v přirozeném světle. Protože jste na úrovni střechy, užíváte si naprostého soukromí. Při sprchování se můžete dívat střešním oknem ven a pozorovat obzor nebo noční oblohu. 

V podkroví můžete také vytvořit speciální místnosti, abyste se mohli věnovat svým koníčkům přímo u sebe doma. Proč obnovovat měsíční permanentku do posilovny, když máte možnost vytvořit si v podkroví vlastní místnost na cvičení? Můžete si nechat nainstalovat speciální střešní okna, která se automaticky otevírají a pomáhají s cirkulací vzduchu a regulací teploty. Proč jezdit kilometry z domova na kurz řemesel, když budete mít vlastní dílničku, kde jsou všechny věci vaše, a navíc je design celého prostoru na vás… Nemluvě o slunci, které bude svítit přímo na vaši práci. Můžete si také vytvořit herní místnost pro své děti nebo pro sebe.  

Práce z domova je v dnešní době běžná. Ale práce z prosluněné podkrovní kanceláře je tak jedinečná, jak jen může být. Vaši partneři na online schůzkách se vás pravděpodobně zeptají, jaký úžasný obrázek na pozadí jste si stáhli… Možná nebudou věřit, že je to skutečné pozadí. 

Chcete si dům ještě rychle prohlédnout, než budeme pokračovat? (Třeba najdete nějaké další nápady.) 

Bez ohledu na to, jaké máte o podkroví představy, střešní okna VELUX je jistě dobře doplní. Pomohou vám vytvořit požadovanou atmosféru; široká nabídka výrobků a příslušenství podpoří každý váš plán. Střešní okna VELUX maximalizují množství denního světla a s venkovními roletami VELUX a dalšími výrobky VELUX pro zastínění si můžete být jisti, že budete mít v každém ročním období příjemné vnitřní klima.  

Využijte možnosti podkroví. Existuje spousta příležitostí a spousta dobrých nápadů. Volba je na vás. Skvělou zprávou je, že se nemůžete rozhodnout špatně, všechny nápady na podkroví jsou dobré. (Ale některé jsou ještě lepší.) 

Přečíst další články

Řešení střešních oken VELUX přináší extra výhody

Podívejte se, jaké to jsou!

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.