Uvažujete o nových oknech do koupelny? Prozradíme vám důvod, proč jsou střešní okna dobrý nápad

Koupelna je v mnoha domácnostech opomíjenou místností. Možná už víte, že v ložnicích trávíme až polovinu života, ale přemýšleli jste o tom, jak velkou část svého života v ní trávíte?

3 důvody, proč byste si měli do koupelny nainstalovat střešní okna

Obecně se odhaduje, že v koupelně strávíme 1 hodinu a 42 minut týdně. Už to je skvělý důvod, proč ji proměnit v příjemné a útulné prostředí, kde budete rádi trávit čas.   Při vytváření nádherné koupelny jsou skvělým doplňkem střešní okna. 

Střešní okno v koupelně přináší mnoho výhod. Přečtěte si nejvýznamnější klady střešního okna v koupelně.  

Přirozené osvětlení bez ztráty soukromí

Střešní okno vám poskytne naprosté soukromí, pokud je umístěno vysoko na střeše. Nabízí více soukromí a pohodlí v koupelně než tradiční svislá koupelnová okna.  

Optické zvětšení prostoru

Koupelna je zřídkakdy jednou z největších místností v domě. Ba právě naopak, často patří mezi ty menší. A proto může být náročná na výzdobu a osvětlení. Se střešním oknem můžete dosáhnout obojího. Díky výšce a umístění střešního okna bude místnost působit prostorněji. Pokud je okno integrováno do střechy, koupelnu zaplní přirozené denní světlo, které jí dodá příjemný vzhled a vzdušnou atmosféru.  

Čerstvý vzduch a větrání

Při sprchování se v koupelně hromadí vlhkost, a proto je čerstvý vzduch a správné větrání nezbytné. Při špatném větrání klima v koupelně trpí. Velké koupelnové okno, které můžete po sprchování otevřít, zajistí cirkulaci vzduchu a lepší vnitřní prostředí.  

Vyberte si správná okna do koupelny

Při výběru správných oken do koupelny je třeba vzít v úvahu mnoho věcí. Pokud je konečným cílem získat v koupelně více denního světla, je třeba si uvědomit orientaci místnosti. S těmito znalostmi můžete vypočítat optimální umístění okna. Pokud jde o větrání, vysoko umístěné střešní okno dokáže zachytit více vzduchu, což umožňuje jeho lepší cirkulaci.    

Elektrická střešní okna – snadný přístup k dennímu světlu  

Ideálním řešením pro menší koupelny jsou elektrická nebo solárně napájená střešní okna. Úzká nebo malá koupelna může působit stísněně. Proti tomu lze bojovat oknem, které prostor otevře, ale musí být instalováno ve vhodné výšce, aby bylo zajištěno úplné soukromí. Zde se hodí solárně napájené nebo elektrické střešní okno, které budete moci otevírat a zavírat na dálku pomocí ovládacího spínače nebo chytrého telefonu. 

Zajistěte, aby se vaše střešní okna vypořádalo s párou.

Pokud si necháte přidat střešní okno, ujistěte se, že jste si pro danou místnost vybrali správnou vnitřní povrchovou úpravu. Všechny horké koupele mohou z koupelny udělat velmi vlhký prostor, proto zvažte výběr střešního okna s polyuretanovou povrchovou úpravou odolnou proti vlhkosti. Kyvné střešní okno VELUX v bílé polyuretanové barvě má moderní bílou povrchovou úpravu, která se vám bude snadno ošetřovat, čistit a udržovat v suchu. 

Vnitřní a venkovní rolety  

U oken je vždy třeba dbát na soukromí. Pokud je z okna koupelny vidět, zvolte naše žaluzie. Jsou diskrétní a poskytnou vám v koupelně soukromí. Naše žaluzie jsou odolné proti vlhkosti, takže jsou pro koupelnu ideální.  

VELUX ACTIVE with NETATMO – ovládání oken vnitřního klimatu

VELUX ACTIVE je naše inteligentní řešení automatické regulace vnitřního klimatu pro ovládání solárně napájených a elektrických střešních oken a vnitřních či venkovních rolet VELUX.  

VELUX ACTIVE poskytuje přehled o kvalitě vzduchu v místnosti a sleduje teplotu, vlhkost a hladinu CO2, aby zajistil pravidelné větrání místnosti.    

Obecně se odhaduje, že v koupelně strávíme 1 hodinu a 42 minut týdně. Už to je skvělý důvod, proč ji proměnit v příjemné a útulné prostředí, kde budete rádi trávit čas.  

Související články

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.