Proměňte svou kuchyň pomocí těchto tipů pro návrh kuchyně

Hledáte tipy pro design kuchyně? Udělejte si z kuchyně živý, funkční a krásný prostor podle těchto tipů.  

Nejlepší tipy pro design kuchyně, která se stane srdcem vašeho domova

Říká se, že kuchyně je srdcem domácnosti. V kuchyni se odehrává život – od rychlých snídaní až po dlouhé rozhovory u rodinných jídel. Mnozí z nás tráví v kuchyni nespočet hodin, proto je důležité, aby se stala místem, které vás baví. K tomu vám může pomoci promyšlený design. Zde jsou naše tipy, jak si kuchyni maximálně užít:

Připravte si kuchyň pro společenská setkání

Kuchyně je ústředním bodem domu. Často se v ní schází rodina a přátelé před podáváním jídla. Zapracování kuchyňského ostrůvku do designu je proto skvělý nápad. Kuchyňský ostrůvek vám poskytne další prostor pro vaření, práci, jídlo nebo společenské setkávání. Vybavte svůj ostrůvek pohodlnými jídelními židlemi nebo barovými stoličkami, abyste povzbudili lidi k setrvání a prodloužili společně strávený čas. 

Chytré spotřebiče vám usnadní život

Chytré ledničky se zabudovanými poznámkovými tabulemi a funkcemi nákupních seznamů, chytré trouby, které předehřívají jídlo, a kuchyňské bloky, které sterilizují nádobí: v posledních letech se na trhu objevilo mnoho chytrých řešení. Usnadněte si každodenní život integrací chytrých spotřebičů do designu vaší kuchyně. 

Vytvoření špičkového, moderního interiéru s přirozeným světlem

Vytvořte si moderní kuchyni tak, že necháte spojit vnitřní a vnější prvky. Řešení střešních oken zachytí pocit z venkovního prostředí a přenese ho dovnitř, čímž vytvoří uvolněnou a příjemnou atmosféru.

Vytvoření prostoru, který si zamilujete

Udělejte si z kuchyně místo, které budete milovat po mnoho let. Začleněním udržitelných opatření, barev, přirozeného světla a větrání do návrhu kuchyně se kuchyně rychle stane vaší oblíbenou místností v domácnosti.  

Chovejte se udržitelně – usnadněte recyklaci

Udržitelnost by měla být druhou přirozeností. Proto by třídění odpadu mělo být co nejjednodušší. Naplánujte si prostory pro odpad: vybavte skříň oddělenými koši na sklo, plasty a kovy a mějte další zásuvku na staré noviny a jinou na obaly, které je třeba recyklovat. 

Nechte svou kuchyni dýchat

Podsvícené trouby, rychlovarné konvice a elektrické spotřebiče mohou v kuchyni rychle vyvolat pocit horka. Zahrnutí střešních oken jako součásti designu kuchyně je přirozeným způsobem, jak udržet nízké teploty. Díky střešním oknům můžete prostor vyvětrat během několika minut po vaření nebo večírcích.  

Zvýrazněte barvy

Vyberte si barvy, které vám dělají radost. Jemné odstíny na kuchyňských skříňkách mohou opticky rozšířit malý prostor a tmavé barvy jsou skvělé pro vytvoření atmosféry a osobitosti. Dbejte na to, abyste do návrhu kuchyně zahrnuli dostatek přirozeného světla, ať už zvolíte jakékoliv barvy. Když do kuchyně vpustíte přirozené světlo, prostor se zdánlivě zvětší a barvy v kuchyni vyniknou.  

Mnozí z nás tráví v kuchyni nespočet hodin, proto je důležité, aby se stala místem, které vás baví. K tomu vám pomůže promyšlený design. 

Související články

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.