Jak renovovat ložnici pro lepší spánek

Kvalitní spánek je pro naši pohodu životně důležitý. Proto byste měli upřednostnit uspořádání své ložnice pro optimální spánek. Nedůsledný spánek může negativně ovlivnit naše zdraví. Pro renovaci ložnice, která vám zajistí lepší spánek, můžete udělat mnoho. 

Vytvořte si v ložnici klidné prostředí pomocí těchto 4 tipů pro lepší spánek.  

Vymalujte ložnici uklidňujícími barvami 

Vaše ložnice by měla být klidným místem. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak do ložnice vnést klid, je vymalovat stěny uklidňujícími barvami. Ideální jsou odstíny zelené. Navozují v nás pocit zklidnění a osvěžení. Světlejší odstíny fialové, jako je levandulová, jsou skvělé pro ranní ptáčata a mají revitalizační účinek. Kdo by neměl rád svěží levandulové pole? Pokud dáváte přednost minimalistickému vzhledu, skvěle se hodí klidný šedý odstín. Šedá se výborně hodí do menších ložnic, protože rozjasňuje místnost a zároveň poskytuje neutrální atmosféru.

Přírodní nábytek

Nábytek z přírodních materiálů dodá vaší ložnici uvolněnou atmosféru. Nábytek z organických materiálů navozuje pocit blízkosti k přírodě, což má uklidňující účinek. Přemýšlejte o tom, že byste do ložnice přidali předměty ze dřeva, bambusu nebo ratanu. Teplé a jemné barvy vám dodají pocit pohody při spánku. Najděte si materiál, který vás osloví, dodá vám pocit klidu a podpoří klidný spánek.

Přírodní tkaniny

Když ležíte v posteli, měli byste být zabaleni do měkkého povlečení a prostěradla, které přispívá k lepšímu spánku. Přírodní látky, jako je bavlna, se v textilním průmyslu používají již stovky let. Bavlna je měkká, prodyšná a snadno se udržuje. Absorbuje však vlhkost, takže pokud máte tendenci se v noci zahřívat, nemusí být nejvhodnější. Pokud se v noci potíte, je pro vaši postel ideální len. Je prodyšný, měkký a chladivý, takže se skvěle hodí pro teplé letní noci. Hedvábí je sice o něco dražší, ale je měkké, vyrobené ze silných vláken a dobře izoluje.

Přidání rostlin

Rostliny jsou nejen krásným doplňkem každé místnosti, ale také pomáhají čistit vzduch a snižovat množství toxinů. Tenura trojžilná je jednou z mála pokojových rostlin, které v noci přeměňují oxid uhličitý na kyslík. Zní to jako kouzlo. Ale to je prostě příroda v celé své kráse. Tenura je na seznamu 10 nejlepších rostlin čistících vzduch, který sestavila NASA. K tomu skvěle vypadá.

5 důvodů, proč si do ložnice pořídit střešní okna

Lepší kvalita vzduchu a větrání

Správné větrání je velmi důležité pro udržování dobré kvality vnitřního klimatu. Čerstvý vzduch přináší celou řadu výhod: cítíme se díky němu šťastnější, posiluje náš imunitní systém a pomáhá našemu mozku lépe fungovat. Díky střešním oknům v ložnici je možné zlepšit proudění čerstvého vzduchu v domácnosti otevřením oken na opačných stranách místnosti domu. Čerstvý vzduch je snadný způsob, jak zajistit zdravé vnitřní prostředí.

Přeneste si venkovní prostředí dovnitř

Střešní okna v ložnici přivádějí vzduch zvenčí. Ať už je to více přirozeného světla, hvězdná obloha, čerstvý vzduch, zpěv ptáků, zvuk hrajících si dětí nebo zvonění kostelních zvonů. Jste blíže k venkovnímu prostředí, což zlepšuje spánek.

Pomáhá vám řídit spánkový cyklus

Přirozené světlo pomáhá obnovit rovnováhu cirkadiánního rytmu (náš spánkový cyklus), abyste si lépe odpočinuli a byli produktivnější během dne. Slunce stimuluje tělo k produkci melatoninu a vyrovnává rytmus den/noc.

Probouzejte se s přirozeným denním světlem díky systému VELUX ACTIVE with NETATMO

Jste ráno vyčerpaní? Pravděpodobně proto, že se probouzíte v temné místnosti za zvuku pípání telefonu. Váš mozek je stále v režimu spánku. Postupným vpouštěním slunečního světla do ložnice vám mozek řekne: „Je čas vstávat“.

Díky systému VELUX ACTIVE with NETATMO můžete vyměnit budík za východ slunce a navíc sledovat kvalitu vzduchu pomocí pokojového senzoru. Nastavte si své preference s řešením pro chytré domácnosti VELUX.

Více světla bez narušení soukromí

Většina z nás chce mít v ložnici soukromí. Střešní okna dodají více přirozeného světla, aniž byste museli obětovat soukromí. Je to výhra pro všechny.

Čerstvý vzduch přináší celou řadu výhod: cítíme se díky němu šťastnější, posiluje náš imunitní systém a pomáhá našemu mozku lépe fungovat.

Související články

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.