Využijte svou ložnici naplno díky těmto nápadům na přestavbu

V ložnicích trávíme hodně času. Je to místo, kde začínáme a končíme svůj den a kde nabíjíme své tělo a mysl. To znamená, že ložnice musí splňovat mnoho potřeb. 

Pokud chcete přestavět ložnici, je třeba zvážit mnoho věcí. Připravili jsme pro vás seznam nápadů, které vám pomohou začít s renovací a maximálně využít vaši ložnici. 

Navrhněte si ložnici svých snů

Při přestavbě ložnice je třeba zvážit mnoho věcí. Jak by měla vypadat? Jak vytvořit optimální prostředí pro dobrý spánek? A co rozpočet? Můžete renovací ložnice zvýšit hodnotu svého domu při dalším prodeji? Abychom vám usnadnili práci, připravili jsme pro vás seznam věcí, které byste měli při navrhování své vysněné ložnice zvážit. 

Začněte tím, že si vytvoříte seznam svých potřeb a přání.

Ložnice jsou záležitostí designu interiéru: látek, barev, rostlin a tapet. Mnohé se dá vyřešit úpravou dekorací, ale některé věci potřebují rozsáhlejší rekonstrukci. Pokud je vaše ložnice příliš stísněná nebo tmavá nebo potřebuje novou podlahu, zvažte její přestavbu. 

Začněte tím, že si ujasníte, co je pro vás v ložnici důležité. Co je nezbytné a v čem můžete volit kompromisy? Nechte se vést seznamem svých potřeb a přání. 

Stanovte si rozpočet a zvažte hodnotu při dalším prodeji.

Když jste si ujasnili, co chcete od přestavby ložnice, musíte zvážit rozpočet na renovaci. Ložnici lze často osvěžit jednoduchými triky, jako je nová výmalba nebo nábytek. Pokud však chcete proměnit malý nebo základní prostor v luxusní ložnici, často to vyžaduje rozsáhlou renovaci od dodavatele. V závislosti na změnách, které v ní chcete provést, byste si měli na začátku procesu navrhnout rozpočet, kterým se budete při výběru řídit. 

Pokud se pouštíte do rozsáhlé renovace ložnice, myslete na to, jak může renovace pomoci zvýšit celkovou hodnotu domu. 

Investujte do kvalitních výrobků pro interiérový design.

Až si sestavíte seznam toho, co si představujete pod renovací ložnice, můžete začít přemýšlet o designu interiéru. Na klidný spánek má vliv mnoho faktorů; investice do kvalitního interiéru může mít vliv zásadní. Máme pro vás několik návrhů, jak si můžete dopřát kvalitní spánek.  

  • Najděte si matraci, která vám vyhovuje. Nová matrace může být nákladnou investicí, ale pro váš spánek má zásadní význam. 

  • Vyberte si dobrý polštář. Vedle matrace je pro dobrý spánek nezbytný i polštář. Požádejte místního prodejce postelí, aby vám pomohl vybrat ten správný. 

  • Nová výmalba dokáže hodně. Jen máloco umí proměnit místnost tak jako čerstvý nátěr. Vyberte si barvu, která vás uklidní. Pomůže vám to ke klidnějšímu spánku. 

Pokud je to možné, použijte věci znovu, recyklujte je a opravujte nebo se poohlédněte po inzerátech.  

Ložnice je místem, kde nabíráte energii – využijte ji co nejlépe s přirozeným denním světlem.

Navzdory všeobecnému přesvědčení to není tma, co nám pomáhá ke klidnému spánku, ale světlo. Slunce pomáhá regulovat náš cirkadiánní rytmus a dává našemu tělu vědět, kdy spát a kdy se probouzet. Vpuštěním přirozeného světla do ložnice zajistíte svému tělu vyvážený spánkový cyklus.  

Nedělejte kompromisy ohledně přirozeného světla a dobrého větrání.

Přirozené světlo je plné obohacujících vitamínů a prospěšných látek a pomůže zlepšit vaše celkové zdraví a pohodu. Vytvořte si v ložnici dobré prostředí pro spánek pomocí střešních oken. Se střešními okny se nemusíte tolik obávat problémů se soukromím, a to díky úhlu, pod kterým jsou instalována. A navíc můžete mít ložnici dobře větranou po celý den i noc.  

Přemýšlejte o propojení interiéru s exteriérem. 

Představte si, že ležíte v posteli a pozorujete hvězdy. Příjemná představa? My si to myslíme také. Otevřete svůj strop hvězdné noční obloze a vychutnejte si krásné barvy východu slunce pomocí střešních oken. Propojte interiér s exteriérem ve své ložnici a zajistěte si dokonalý začátek i konec dne. 

Navzdory všeobecnému přesvědčení to není tma, co nám pomáhá ke klidnému spánku, ale světlo. 

Související články

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.