Příběhy z podkroví:

Renovace historie – moderní přeměna

Příběhy o zkušenostech se střešními okny VELUX přímo od spokojených majitelů.

Zachovávání kouzla a současná modernizace prostorů.

Martin Strobl ml.

Přečtěte si náš příběh

  • Renovace Tomovy a Nininy městské vily v Herne propojuje starosvětské kouzlo s moderním pojetím. V cestě tohoto páru, který se rozhodl zachovat charakter a současně dosáhnout vzdušných prostorů, se odráží sen o prostorném a prosvětleném domově.

  • V srdci Herne dostali manželé toužící po prostoru nabídku od starého známého, který jim chtěl prodat svoji stárnoucí vilu z 30. let minulého století. Pustili se do rozsáhlé modernizace a tato cesta se prolnula s přírůstkem do rodiny. Podkroví, kdysi nevyužitý prostor, ožilo díky střešním oknům VELUX, která prosvětlují jeho proměnu.

  • Přeměna podkroví vás opravdu nadchne. Kde dříve bývaly hudební místnosti a úložné prostory, jsou teď šatny, dětský pokoj a ložnice. Světelné řešení VELUX 3v1 úchvatnou proměnu doladilo a naplnilo prostor přirozeným světlem. Evoluce podkroví se ale nezastavila u obytného prostoru – vznikla zde také herna pro Tomovy a Nininy děti.

  • Designový koncept tohoto páru ctí tradici a zároveň vítá inovaci. Rekonstrukce vyvažuje velká moderní okna s rekonstruovanými původními dřevěnými podlahami. Pečlivost věnovaná detailům se projevuje v zachování litinových radiátorů, nostalgických vypínačích a luxusním kování, které vytváří harmonické prolnutí minulosti a současnosti.

  • Tom a Nina se ze svého omlazeného domova těší už několik měsíců. Rekonstrukce proměnila stárnoucí vilu v moderní domov, kde se elegance minulosti prolíná s pohodlím současnosti. Vila dýchá novým životem a ztělesňuje sen rodiny o prostorném a prosvětleném domově.

Co vám brání vydat se cestou střešních oken VELUX?

Přečtěte si o vyvrácených mýtech o střešních oknech a obavách z nich.

Vynikající ochrana před letním horkem

Střešní okna VELUX jsou ideální řešení do letních veder. Své pohodlí můžete maximalizovat vnějšími doplňky, které jsou u střešních oken základním prvkem ochrany před horkem. Markýzy nebo venkovní rolety mohou snižovat přicházející teplo o 76–94 % (v závislosti na výrobku), čímž výrazně ovlivňují vnitřní teplotu a zvyšují celkový komfort. Pamatuj si, že střešní okna skutečně září právě ve spojení s těmito venkovními doplňky.

Střešní okna mohou být vlhká a mokrá

Proč se na střešních oknech a kolem nich tvoří voda? Dennodenně vytváříme v interiéru velké množství vlhkosti (dýcháním, vařením atd.), která kondenzuje na chladných površích a je vidět na skle oken. Důležitým krokem v boji proti vlhkosti je větrání. Proto pravidelně větrejte! Dalším důvodem může být nevhodná střešní konstrukce a chybějící parozábrana za sádrokartonem nebo vnitřní laminovanou dřevěnou krytinou. V zimním období se horký vzduch uvnitř snaží dostat ven a bez parozábrany se mu to daří. Když se setká se studeným vzduchem ve střeše, zkondenzuje ve vodu a vrací se zpět, kudy může. Nezapomeňte si zakoupit parozábranu u každé instalace střešních oken, abyste toto riziko eliminovali.

Pokračovat ve čtení

Proč VELUX?

Proměňujeme prostory

Naše řešení denního světla vám pomohou získat další obytný prostor pod střechou a přinesou nesrovnatelnou hodnotu vašemu domovu, vaší pohodě a způsobu, jakým vnímáte svůj prostor.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Můžete si být jisti, že investice do řešení výrobků VELUX zvýší hodnotu vaší nemovitosti a bohatě se vám vrátí.

Pohoda u vás doma

Díky naší široké nabídce žaluzií a rolet, náhradních dílů a služeb vám zajistíme tu nejlepší možnost zkušenost.

Jsme tady pro vás

Náš tým je tu pro to, aby zajistil vaši naprostou spokojenost od okamžiku, kdy nás kontaktujete, přes poradenství až po konečnou instalaci.

Nekompromisní kvalita

Vaše potřeby jsou naším kompasem. Naše výrobky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme již od roku 1941 a vyrábíme je tak, aby vydržely.

Zodpovědná volba

Zlepšete kvalitu svého života díky udržitelným řešením, která jsou dobrá pro vás i pro planetu.