Výměna vašeho střešního okna

Vyměnit střešní okno VELUX je mnohem jednodušší, než si myslíte. V posledních 10 až 20 letech design a technologie našich střešních oken výrazně pokročily a prošly kompletní evolucí. Rádi budeme vašimi průvodci na cestě od zastaralého nebo poškozeného střešního okna k daleko estetičtějšímu a energeticky účinnějšímu řešení s delší životností.

Kdy a proč by se mělo vyměnit střešní okno?

Střešní okna přinášejí vašemu domovu řadu výhod. Přivádějí dovnitř další denní světlo, umožňují snadno vyvětrat místnost a vytvářejí krásně projasněný prostor, ve kterém chce trávit čas celá rodina.

Pokud doma máte střešní okno, možná zvažujete, jestli už nastal čas na jeho výměnu, ať už z důvodu modernizace interiériéru, nebo s cílem zvýšení energetické účinnosti a vnitřního komfortu.

Ze zkušeností víme, že přibližně 70 % majitelů domů vyměňuje svá střešní okna z funkčních nebo estetických důvodů.

Pusťte se do výměny svého střešního okna

Co potřebujete vědět


Lepší tepelná izolace a vyšší energetická účinnost

Pokud jde o schopnost izolace, staré střešní okno (ani to v dobrém stavu) se ani vzdáleně nevyrovná modernímu střešnímu oknu VELUX. Nová okna mohou mít až třikrát lepší energetickou účinnost než stará, což se může promítnout do výrazných úspor nákladů na vytápění. 

* Podívejte se, jak se počítá zlepšení energetické účinnosti.


Jednodušší, než si myslíte


Výměna vašeho starého střešního okna za nové střešní okno VELUX může být hotová za 4 hodiny.


Víc denního světla a čerstvého vzduchu


Moderní střešní okna VELUX mají štíhlejší rámy a větší zasklenou plochu. To znamená, že i když vyměníte své staré střešní okno za nové okno stejné velikosti, přivedete domů víc denního světla. 

Přečtěte si víc o výměně

Všechno kolem rekonstrukce bydlení

Ještě se nestalo, aby někdo řekl ne lépe vypadajícímu a modernizovanému domovu. Ale kde začít? Kolik to bude stát? S kým na tom pracovat? A jaké výhody to přinese? S rekonstrukcí může být spojena spousta otázek. A my pro vás máme spoustu odpovědí!

Proč renovovat domov

Chcete upgradovat svoje bydlení? Možná budete potřebovat víc místa, nebo druhou koupelnu pro lepší zvládání ranní špičky. Možná chce váš partner nový prostor pro své hobby, nebo děti potřebují své vlastní ložnice. Možnosti využití nového prostoru jsou téměř nekonečné!

Nebo dokonce plánujete svoji nemovitost později prodat, takže byste rádi zvýšili její hodnotu.

Nová okna, tepelné čerpadlo, přidaná tepelná izolace – to jsou příklady vylepšení, která mohou snížit náklady na energie a časem se jako investice vyplatí. Energeticky efektivní domy jsou také atraktivnější pro případné kupce, kteří vědí, že mohou počítat s nižšími provozními náklady.

A co ten prostý fakt, že si jednoduše chcete lépe užít prostor, ve kterém žijete? V průměru trávíme 90 % svého života uvnitř budov – naše domovy by proto měly tak příjemné a pohodlné, jak je to jen možné.

Výsledkem promyšlené rekonstrukce navíc bývá efektivnější provoz domácnosti. Termín efektivita zahrnuje úspory energií, na kterých se podílí řada různorodých opatření – lepší tepelná izolace obvodových zdí i střechy, správný počet střešních oken, vhodné stínicí doplňky...

Ať už jsou vaše důvody, proč se pustit do rekonstrukce, jakékoliv, my tady jsme, abychom vám pomohli!

Zjistěte víc o rekonstrukcích

Co potřebujete vědět


Zdravější domov


Víc pohodlí, víc přirozeného světla, snadnější větrání a víc čerstvého vzduchu – na to všechno je potřeba myslet při plánování rekonstrukce. Pokud se vám podaří získat zmíněné benefity, můžete si být jistí, že vytvoříte zdravější prostor pro sebe a svou rodinu. 

 

Prostor navíc


Když máte pocit, že váš domov není dost velký (vaše rodina se rozrůstá, nebo jen chcete nové pokoje), je zobytnění podkroví tím nejlepším řešením. Získáte prostor navíc za přijatelnou cenu a zároveň zlepšíte vnitřní klima celého domu. V podkroví si můžete vytvořit třeba home office se spoustou denního světla motivujícího k práci.

 


Vyšší hodnota nemovitosti

Rekonstrukci neděláme jen kvůli okamžitému užitku, ale měli bychom na ni pohlížet také jako na finanční investici. Rekonstrukcí zhodnotíte svou nemovitost, kterou pak můžete výhodněji prodat, pokud se rozhodnete odstěhovat.

 

Přečtěte si víc o rekonstrukci

Novostavba plná přirozeného světla

Představte si svůj dokonalý domov. Postavený přesně tak, jak o tom sníte, od osvětlení přes dveře, stěny a podlahy až po okna a jejich stínění. Novostavba vám nabízí úplnou kontrolu nad každým aspektem vaší nemovitosti. Můžete zapojit čerstvý vzduch i přirozené denní světlo a vytvořit zdravé vnitřní klima v moderním prostoru, který bude ideální pro vaši rodinu.

Denní světlo čaruje

Rozhodnutí postavit nový dům umožňuje získat přesně to, co chcete.

Navrhněte světlý, moderní a jedinečný prostor s praktickými a cenově dostupnými řešeními. Denní světlo přiváděné střešními okny vnese do vašeho domova pocit otevřenosti. Zároveň zvýší hodnotu vaší nemovitosti a nabídne všechny výhody spojené s dostatkem přirozeného světla a čertvého vzduchu.

Dalším bonusem je snadná montáž střešních oken, která se obejde bez složitého plánování a dlouhých příprav. Navrhnout svůj domov s ohledem na denní světlo je rozhodnutí, kterého nikdy nebudete litovat.

Naplánujte si nový domov

Co potřebujete vědět


Nadčasová hodnota


Nově postavený nebo zakoupený dům, který byl navržen s ohledem na zdravé vnitřní prostření, znamená investici do vaší budoucnosti. Jeho hodnota dále poroste, a pokud se ho jednoho dne rozhodnete prodat, vaše úsilí se vám finančně vyplatí. Střešní okna proměňují prostory a jsou přidanou hodnotou vaší nemovitosti.


Svoboda přizpůsobit si domov


Předpokládejme, že kupujete pozemek pro nový dům, ale ještě jste nezačali stavět. V tom případě máte možnost vnést do projektu svůj osobní přístup. Můžete rozhodovat o všech detailech, zvolit materiály, které se vám nejvíc líbí, naplánovat uspořádání místností a zvýšit počet střešních oken, která chcete v domě mít.


Udržitelnost & energetická účinnost


Stavět udržitelně, abychom ochránili sebe i planetu, je dnes důležitější než kdykoli dříve. Když maximalizujeme příliv denního světla klesne potřeba používat umělé osvětlení a s ní i účty za energie. Instalací správného zasklení zabráníme zbytečným tepelným ztrátám a snížíme množství energie potřebné na vytápění nebo chlazení nemovitosti.

Přečtěte si víc o novostavbě

Prostory ve vašem domě

Chcete se v rámci projektu zaměřit na různé místnosti?