Na co nezapomenout při plánování střešních oken ve svém domě?

1. Poloha oken může ovlivnit osvětlení místností

Přirozené osvětlení obytných prostor je možné zlepšit promyšleným počtem střešních oken a jejich umístěním. Za podobných podmínek poskytují střešní okna nejméně dvakrát více světla než svislá okna stejné velikosti. Kromě toho, že střešní okna poskytují víc denního světla, je navíc prokázáno, že projasňují stěny a snižují riziko oslnění.

Okna, jejich umístění a kombinace ovlivňují distribuci denního světla a výhled ven. V různých místnostech je možné okna instalovat v různých výškách, protože se dají otevírat ručně nebo dálkovým ovladačem. V závislosti na umístění střešních oken a sklonu střechy můžete zvolit výklopně-kyvná nebo kyvná střešní okna.

2. Materiál oken nemusí být stejný ve všech místnostech.

Výběr materiálu rámu střešního okna je důležitý hlavně v místnostech, jako je koupelna a kuchyň, kde by mohlo dojít k poškození oken kvůli vyšší vlhkosti a kolísání teplot. Do takových prostor se doporučuje použít polyuretan, který je méně citlivý na vlhkost.

3. Tepelný komfort

Víš, že správným umístěním střešních oken můžete dosáhnout tepelné pohody ve všech čtyřech ročních obdobích a obejít se bez klimatizace? V zimě získáte zdarma energii a teplo ze slunce díky většímu přístupu slunečního světla a v létě můžete mít v místnostech příjemný chládek díky šikovnému použití vnitřních a venkovních rolet. Tak se budete doma cítit dobře a navíc šetřit energie.

4. Obnovitelná energie pro váš domov

Rozmístění střešních oken se musí přizpůsobit tvaru střechy. Díky různým řešením a sestavám střešních oken je můžete snadno sladit s umístěním solárních kolektorů a vyrábět pro svůj dům vlastní obnovitelnou energii, bez nutnosti slevovat ze svého životního standardu.

Jaké typy střešních oken jsou pro vás nejvhodnější?

Na každou střechu a do každé místnosti se hodí řada řešení, která váš nový domov promění na domov snů. Zjistěte, jaký typ střešního okna se vám bude hodit nejlépe.

Využijte svá nová střešní okna naplno

Kombinací dvou nebo více střešních oken můžete vytvořit prostorné místnosti s větším přístupem světla a skvělým výhledem.

Objevte nové zážitky a dimenze svého nového domova se střešním balkonem VELUX.

Od nebe vysoko nad hlavou až po pulzující život na ulici. Díky sestavám oken VELUX ve tvaru písmene L to můžete vidět všechno.

Díky oknu VELUX na střešní terasu se obývací pokoj a terasa spojí do jednoho krásného prostoru.