Změna je život. Právě změny nám pomáhají poznat staré věci v novém světle. Někdy stačí i jen malé úpravy ve vaší domácnosti. Jsou nejen praktické, ale taky se díky nim budete doma cítit příjemněji. Podívejme se teď na vaše podkroví z jiné perspektivy. Víte, že i v něm můžete zlepšit kvalitu vnitřního prostředí?

Je v něm dostatek denního světla? Pokud si nejste jisti, zeptejte se architekta nebo se podívejte na naše webové stránky. Nedostatek denního světla se dá snadno vyřešit přidáním nových střešních oken nebo jejich kombinací se svislými okny. Vidíte na stěnách šmouhy? Přemalujte je. Necítíte se moc útulně? Pořiďte si pokojové rostliny a dekorace, nebo vyměňte starý gauč.

Je to mnohem jednodušší, než si myslíte. Přemýšlejte nad přestavbou podkroví jako nad projektem svépomocí. A jestli stále váháte, kdy začít, pak věřte, že nikdy nebyla lepší doba než dnes.

Čtyři výhody drobných úprav

1. Větší plocha oken

Pokud se vám zdá, že je v podkroví nedostatek denního světla, existuje snadný způsob, jak tenhle problém vyřešit. Co takhle přidat zdroj denního světla? Je vhodné zvážit instalaci střešních oken. Víte, že instalace střešního okna trvá jenom dvě hodiny? K ideálnímu osvětlení přispívá i rozmístění oken v přízemí a prvním patře, které může zlepšit množství denního světla v domě až o 40 %. Instalace oken se skvělými tepelně izolačními vlastnostmi vám navíc může pomoct ušetřit peníze za energie.

2. Hybridní systém větrání

Hybridní systém větrání je efektivním řešením větrání. Kombinuje mechanické a přirozené větrání prostřednictvím automatických oken a vytápění. V létě se okna a schodiště využívají k přirozenému ochlazování budovy, například pomocí komínového efektu pro účinnou výměnu vzduchu. V zimě pomáhá mechanické větrání udržovat dobrou kvalitu vzduchu v interiéru a snižovat úroveň vlhkosti.

3. Dynamická ochrana před sluncem

Venkovní stínicí doplňky poskytují tepelnou ochranu proti přehřívání. Snižují přehřívání interiéru v létě a zaručují pohodlí uvnitř po celý den a ve všech ročních obdobích. Víte, že použití vnějšéch doplňků na střešní okna může v létě snížit teplotu v interiéru? Instalace venkovních rolet zároveň pomáhá snižovat hluk během deštivých nocí. Zatemňující rolety taky poskytují úplnou tmu, která pomáhá dosáhnout kvalitnějšího spánku.

4. Chytrá domácnost

Chytrá domácnost je velmi oblíbená a praktická nejen pro vytížené rodiny. Díky inteligentním systémům je život ve zdravé domácnosti zase o něco jednodušší. Instalace senzorů, které měří teplotu, vlhkost nebo hladinu CO2, je opravdu snadná a pomůže vám sledovat kvalitu vnitřního prostředí. Pomocí aplikace můžete ovládat pohyb střešních oken, nařídit jim, aby větrala, stínila nebo se v případě deště sama zavírala.

"Věděli jsme, že chceme použít střešní okna VELUX vzhledem k pověsti značky, která zaručuje kvalitu a výběr výrobků.

Patrick, majitel

Installer installing a new VELUX roof window on a roof with black tiles.

Chcete se v rámci projektu zaměřit na různé místnosti?