{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Spousta práce

Při hledání vhodného místa pro rodinu někteří lidé dělají kompromisy. Jiní si stanoví priority a nebojí se vyhrnout si rukávy v naději, že pro sebe a své blízké vytvoří dokonalý domov. Matthias a Vivian Försterovi věděli, že chtějí pro svou rodinu moderní dům plný umění a slunce. Také toužili po venkovním prostoru, kde by si děti mohly hrát a dospělí odpočívat. Bohužel obytných prostor se zahradou je v Hamburku nedostatek. Když tedy manželé jednu takovou našli, skutečnost, že je čeká spousta práce, tuto dvojici projektantů a designérů neodradila. Viděli příležitost vytvořit si domov snů a šli do toho.

Měsíce života na staveništi se vyplatily 

Vytvořit v této zastaralé nemovitosti nový, moderní domov nebyla hračka, ale nakonec se podařilo překonat všechny problémy, žít v podstatě na staveništi a zároveň zvládnout i rodinný život. Manželé měli jasno v tom, co chtějí a jak toho mohou dosáhnout. Pokud jde o vytvoření přívětivé a moderní atmosféry pro bydlení, klíčovou roli hrají četná nová okna ve střeše a na fasádě – díky nim je dům světlý a vzdušný. Původní zastaralý vzhled díky nim skončil podle jejich představ: v minulosti.

Záplava denního světla byla v plánech páru nezbytností. Dvě velkorysá elektrická střešní okna směřující proti sobě osvětlují nejen horní chodbu a schodiště, ale také chodbu v přízemí. „Chtěli jsme maximum světla po celé šířce chodby,“ objasňuje Matthias Förster (majitel) při předvádění dvou kyvných oken od společnosti VELUX. „Díky tomu během dne prakticky nikdy nerozsvěcujeme.“

Výhody přirozeného větrání a denního světla pomocí střešních oken VELUX

Střešní okna také pomáhají přirozenému větrání, což bylo pro tuto rodinu s malými dětmi další prioritou. Zajišťují také, aby jejich dům nejen vypadal dobře na fotografiích, ale aby poskytoval zdravé a bezpečné místo pro ty, kteří v něm žijí. „Zejména v koupelně je velmi příjemné, že například po sprchování můžeme vlhký vzduch snadno a rychle vyvětrat střešním oknem,“ vysvětluje Vivian Försterová (majitelka). Kromě toho Försterovi využívají takzvaný komínový efekt, což je nejúčinnější forma přirozeného větrání.

Okna také vytvářejí krásný a aktivní prostor pro život dvou malých chlapců. Dvě střešní okna VELUX otevírají prostor na jih v různých výškách, takže si šestiletý Mateo a jeho mladší bratr mohou za denního světla hrát nebo později dělat domácí úkoly. 

"Přežít šest měsíců výstavby stálo za to. Věděli jsme přesně, co chceme, a postupně jsme to realizovali."
– Vivian a Matthias Försterovi, majitelé domu
Vzdušné podkroví

Moderní dům plný umění je nejen dokonalým místem pro růst dětí a zábavu hostů, ale také kvalitním prostorem pro odpočinek, načerpání nových sil a společné chvíle. V podkroví, ve své ložnici, si manželé sami navrhli postel s dřevěnou střechou ve tvaru stanu. Střešní okna VELUX poskytují dostatek přirozeného světla také v hlavní ložnici a v rodinné koupelně. Díky spoustě přirozeného světla, bílým stěnám a použitému barevnému odstínu je tento dům ideálním plátnem pro umělecká díla a dokonalý rodinný život pod sluncem zalitou střechou.

Doporučené výrobky VELUX
Střešní okno s elektrickým napájením
Přejít k výrobku
Výklopně-kyvné střešní okno (GPU)
Přejít k výrobku

Lehká venkovní roleta (SSS)
Přejít k výrobku