{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Fotografie: Vestal Living, s. r. o.
Nejen všechno nezbytné

Když přijde řeč na katalogové domy, lidé si obvykle představí něco prefabrikovaného, s nudnými a banálními řešeními. Jurij Čerňak a Miroslav Žilinský však tvrdí, že navrhují domy tak, jak by si je navrhli pro sebe. Jejich projekt přízemního domu typu Motiv to potvrzuje: dům o celkové ploše 114 m2, se čtyřmi ložnicemi a denním světlem zahrnuje vše, co moderní rodiny obvykle požadují, a zároveň nabízí i některé unikátní prvky, díky nimž je dům chytrý, zdravý a všechno jiné než prefabrikovaný výrobek.

Fotografie: Vestal Living, s. r. o.

Ohromující první dojem

Projekt byl postaven jako vzorový dům moderní obytné čtvrti Lastovičky v Nové Dedince u Bratislavy, aby dokázal, že chytrá konstrukční řešení a trocha architektonické kreativity mohou ze standardní stavby udělat něco zajímavého a použitelného pro každou rodinu. „Přiznaně průsvitný strop se střešními okny je to první, co každého klienta zaujme, když vejde dovnitř. To potvrzuje i eminentní zájem o tento typ domu v našem okolí,“ chválí si Peter Gerek, jednatel společnosti Vestal Living s. r. o., která je developerem projektu. Ten důsledně dokazuje, že architekti se při stavbě na klíč nemusí držet standardních – a někdy možná nudných – řešení. Některé netradiční nápady, které dělají dům jedinečnějším, bude kladně kvitovat každý budoucí obyvatel, pokud přinesou do domu světlo, čerstvý vzduch a dodají mu pocit většího prostoru.

Čerňak

Světlo je naší prioritou. Věříme, že dostatek světla dává vyniknout architektuře jako takové. Současně zpříjemňuje samotné bydlení.

Fotografie: Vestal Living, s. r. o.
Estetický a zároveň udržitelný domov

Aby toho bylo dosaženo, bylo nutné doplnit fasádní okna v centrálním prostoru čtveřicí střešních oken VELUX, protože střešní okna přivádějí do interiéru dvakrát více denního světla než okna svislá. Okna umístěná ve výšce místnosti navíc pomohou rychleji a účinněji větrat. Podobná ekologická řešení budou v budoucích stavebních projektech klíčová, protože stále více lidí hledá udržitelné domy, jejichž design neslouží pouze estetickým účelům, ale pracuje na tom, aby byl dům energeticky úsporný a zdravý. Tento dům dokazuje, že ekologický přístup a vzrušující interiéry se k sobě velmi dobře hodí.

Fotografie: Vestal Living, s. r. o.
Příjemné a zdravé vnitřní klima

K tomuto efektu jistě přispívá i výška stropu, která dosahuje 4,5 metru, takže prosvětlený prostor je ještě otevřenější a vzdušnější. Elektricky ovládaná střešní okna VELUX v obývacím pokoji dávají majiteli možnost snadno se postarat o kvalitu vzduchu v domě, a to i při vysokých stropech. To je obzvláště přínosné v prostorách, jako je kuchyně, kde přirozené světlo usnadňuje a zvyšuje bezpečnost přípravy potravin, jako je loupání a krájení, a větrání pomáhá zbavit se nežádoucích pachů - takže na své hosty u večeře můžete čekat v čerstvě vyvětrané místnosti s čerstvě připraveným jídlem. Snadné větrání bylo pro návrháře důležité, protože vnitřní klima hraje zásadní roli pro pohodlí a zdraví obyvatel. „Přidanou hodnotou vzorového domu Motiv je systém VELUX ACTIVE. Oceňují ho nejen naši klienti, ale i my. Trávíme zde hodně času a díky možnosti inteligentního větrání máme trvale čerstvý vzduch, příjemné klima a zdravější pracovní prostředí,“ pochvaluje si Peter Gerek. Solární venkovní rolety také hrají klíčovou roli v tom, aby byl domov zdravější a příjemnější k bydlení: mohou zajistit téměř úplnou tmu, když si to obyvatelé přejí, a v létě poskytují silnou ochranu před horkem: místnosti s venkovními roletami mohou být chladnější i o 6 stupňů, což znamená menší spotřebu klimatizace. Rolety také snižují hluk dešťových kapek na oknech, takže zajišťují příjemný a tichý domov i během horkých a deštivých dnů.

Doporučené výrobky VELUX
Střešní okno GGL s elektrickým napájením
Přejít k výrobku
Zatemňující roleta (DKL)
Přejít k výrobku

Venkovní roleta (SSL)
Přejít k výrobku