{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Moderní vazby na minulost

Všichni máme v srdci sladké vzpomínky na svůj domov z dětství, a tak je přirozené, že tito mladí rodiče chtěli vytvořit rodinné hnízdo, které by jejich dětem poskytlo stejně sladké vzpomínky. Staré kousky s historií, jako například lavička zděděná po babičce, v kombinaci s moderními, energeticky úspornými a vysoce kvalitními stavebními materiály vytvořily světlé, moderní, a přesto útulné místo, které bylo přesně tím, co tato mladá rodina potřebovala. Několik let strávili v podkroví u rodičů, snili o vlastním hnízdě a jednoho dne se rozhodli, že do toho půjdou: v klidné vesnici u Prešova si vytvořili svůj ostrůvek klidu a nastěhovali se s malým synem do svého vůbec prvního rodinného domu.

Plánování budoucnosti dětí

Mladí manželé nesporně stavěli s dlouhodobým výhledem, plánovali zde žít i v příštích desetiletích a vychovávat v tomto světlém domě svého syna. Nyní stavba odráží jejich vůli mít klidný a útulný domov, kde je vytváření vzpomínek stejně snadné a přirozené jako vpouštění ranních slunečních paprsků do místností. Ale zatímco tato rodina žije přítomností a snaží se užívat si každý vzácný okamžik, kdy má doma malé dítě, myslí i na budoucnost. Jako všichni rodiče chtějí zajistit, aby se jejich dítě mohlo i v dospělosti těšit z darů přírody. Energetická účinnost patřila k nejzásadnějším tématům, a proto investovali do kvalitního materiálu. V tomto ohledu nešetřili. Snažili se vybrat kvalitní fasádní a střešní okna s dobrými tepelněizolačními vlastnostmi. Dům má dostatečně silnou tepelnou izolaci a k ohřevu vody slouží solární panely.

Dostatek světla byl pro tuto mladou rodinu nutností.

Využití mnoha výhod denního světla

Sluneční energii nevyužívají jen solární panely, ale hraje také velkou roli v tom, že jsou místnosti teplé a světlé. Studie ukazují, že přirozené světlo má velký vliv nejen na naši náladu a hladinu energie, ale také pomáhá dětem nerozptylovat se, soustředit se a učit. Takže světlem naplněný domov byl pro rodinu nezbytný. Zkoumali i jiné možnosti než jen fasádu a střešní okna: světlovody VELUX přivádějí denní světlo přes střechu do chodby a zároveň nabízejí jedinečný prvek rodinného domu. „Možnost prosvětlení chodby denním světlem mě oslovila. I když je zataženo, máme dostatek denního světla a nemusíme používat umělé osvětlení. Za jasné měsíční noci také není třeba na chodbě rozsvěcet,“ dělí se o zkušenosti majitelka domu.

Místo pro založení rodiny

Teplo domova je nepopiratelné, a to nejen proto, že tato milá rodina naplňuje prostor svou láskou a péčí: pod tmavými dlaždicemi se skrývá podlahové vytápění a bezúdržbová bílá střešní okna VELUX s polyuretanovým ochranným nátěrem a dřevěným jádrem nabízejí čerstvý vzduch, dostatek denního světla, skvělou izolaci a teplo ze slunce, když si to manželé přejí – v opačném případě prostě použijí rolety, aby zabránili přístupu světla a tepla do domu. Jejich dobře investované peníze se potvrdily v nákladech na vytápění v zimě, které byly více než zvládnutelné. „Právě jsme se nastěhovali, ale máme pocit, že sem společně patříme. A díky kvalitním materiálům a energetické úspornosti domu jsme si jisti, že zde budeme žít mnoho let a vytvářet nejhezčí vzpomínky našeho života,“ svěřuje se mladý pár. „Je to ideální místo pro založení rodiny a my tu nemůžeme být šťastnější.“

Doporučené výrobky VELUX
Střešní okno se spodním ovládáním
Přejít k výrobku
Zatemňující roleta (DKL)
Přejít k výrobku
Świetlik tunelowy VELUX (TWR)
Přejít k výrobku