{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Zaprášený bungalov proměněný v moderní luxusní dům

Tento téměř historický bungalov nedaleko Düsseldorfu s okny od podlahy ke stropu přiměl rodinu Listmannových k zamyšlení. Věděli, že budova už zažila lepší časy, a byli si jisti, že ji mohou proměnit v místo odpovídající potřebám moderní doby. Zkrátka a dobře, dům si pořídili a celý půdorys přehodnotili. Byl to velký a odvážný krok, ale oni měli své poslání. Cílem bylo obnovit zastaralý půvab zaprášeného exteriéru a uvnitř ho doplnit otevřenou architekturou. Při pohledu na výsledek je jasné, že svých cílů dosáhli.

Úspěšná renovace

Klasický styl je umocněn modernizovanými okenními plochami a světlíky VELUX, které poskytují přirozené světlo a čerstvý vzduch i v nejvnitřnějších prostorách domu. Krásný design světlíků VELUX vnese do vašeho domova kouzlo denního světla. Štíhlý rám a neviditelné křídlo vám poskytnou maximum denního světla, i když máte nainstalované rolety. Světlík s plochým sklem má dvouvrstvé nebo třívrstvé zasklení, které poskytuje vynikající energetickou účinnost a zároveň tlumí hluk deště a dopravního provozu. Dříve stísněný objekt tak získá zcela novou, otevřenou a světlou strukturu. Tím byla naplněna také touha rodiny po flexibilním vícegeneračním bydlení.

Hlavní přínosy světlíků VELUX

Klasický styl je umocněn modernizovanými okenními plochami a světlíky VELUX, které poskytují přirozené světlo a čerstvý vzduch i v nejvnitřnějších prostorách domu. Vytváří tak příjemnou atmosféru vzdávající hold klasickým prvkům stavby a zároveň moderní, zdravý a sluncem zalitý obytný prostor. Bungalov nyní působí spíše jako moderní vila s objemnými prostory a zajímavým architektonickým řešením, které je zvýrazněno okny.

Carola Schober-Listmannová,

architekt

Rekonstrukce a rozšíření v takovém rozsahu je téměř jako stavba nové budovy. Zachovali jsme mnoho prvků staré budovy a zároveň přidali zcela nové, což dává našemu domu opravdu zvláštní kouzlo.

Prostorné, světlé pokoje

Klíčovým prvkem pro vytvoření příjemného a milého prostoru bylo vnesení světla do skrytějších prostor domu a prosvětlení nejdůležitějších obytných místností. Například koupelny dětí a rodičů, schodiště a přístavba bazénu byly osazeny světlíky VELUX, které zajišťují přirozené osvětlení a větrání budovy. Přestože uzavřená koupelna nemá dveře, díky dvěma světlíkům VELUX má místnost stále dostatek čerstvého vzduchu a přirozeného světla, takže je domov pro tuto rodinu zdravější a bezpečnější.

„Věděli jsme, že chceme prostor, kde se tradice snoubí s moderními standardy, a mám pocit, že přesně toho jsme dosáhli. Jakmile prostor prozářilo denní světlo, celkem starý dům se prostě rozzářil. Od té chvíle jsme nepochybovali o tom, že jsme se koupí a rekonstrukcí starého domu rozhodli správně,“ pochvaluje si majitelka.

Doporučené výrobky VELUX
Designový světlík s plochým sklem
Přejít k výrobku
Designový světlík se zaobleným sklem
Přejít k výrobku
Venkovní markýza pro designový světlík (MSU)
Přejít k výrobku