{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Fotografie: Robert Chmielecki
Příjemný výhled z domova na mraky

Představte si, že ležíte na rozkvetlé louce, díváte se na mraky nebo jen zavřete oči a stále máte pocit, že se slunce pohybuje po obloze. Není to lék na všechen stres a úzkost, které naplňují naše moderní dny? A teď si představte, že byste měli stejné spojení s přírodou přímo uvnitř svého domova. To byl sen majitelů tohoto domu v Polsku, který byl uveden v život díky velmi chytrému designu a velmi promyšlenému plánování. Tento prostorný dvojdomek s využitelným podkrovím vznikl na základě individuálního architektonického projektu, který staví na jedinečné funkčnosti kombinující tradiční formu s moderními prvky. Dům využívá výhod krajiny a orientace místností, takže slunce během dne prochází budovou a zajišťuje, že se dům celý den koupe ve světle.
Okna všude v interiéru, včetně prostoru nad schodištěm, zlepšují zdraví a pohodu majitelů domu, zatímco moderní solární zařízení udržuje účty za elektřinu překvapivě nízké.

Spojení s přírodou prostřednictvím oken

V podkroví, kde se nacházejí ložnice, byla použita zajímavá kombinace střešních oken VELUX a oken zabudovaných do půdní nadezdívky. Lomená sestava borovicových střešních oken a svislých doplňkových oken pomáhá rozšířit možnosti výhledu a denního světla. Okna dokonale zapadají do moderního, čistého skandinávského stylu a poskytují velkolepý výhled, i když někdo leží v posteli. To přispívá k vizuální zajímavosti návrhu, přináší do tohoto klidného místa domu pocit spojení s přírodou a zároveň zajišťuje uklidňující a relaxační atmosféru.

Fotografie: Robert Chmielecki

„Malé podkrovní místnosti se díky oknům zdají mnohem větší a pohled na zeleň zvedá náladu v místnosti.“

Fotografie: Robert Chmielecki
Nejen dobře osvětlený, ale i zdravý a úsporný domov

Kromě krásných ložnic je jednou z nejúžasnějších částí domu obrovská a dobře prosvětlená koupelna. Při navrhování těchto hlavních bodů domu se samozřejmě nehledělo jen na estetiku, ale také na hospodárnost a zdravotní hledisko: všichni víme, jak špatně může působit na naše zdraví příliš vlhké a plesnivé místo. Protože byl dům navržen na dlouhou dobu, uvažovalo se jen o řešeních, která vydrží dlouhá léta. Proto byla do těchto místností instalována okna VELUX vyrobená ze dřeva a potažená voděodolným polyuretanem: rám a křídlo tvoří monolit bez jakýchkoli spár, kterými by do něj mohla pronikat voda nebo vodní pára.

Fotografie: Robert Chmielecki
Radostná a energická rána

Střešní okna VELUX v koupelně plní několik funkcí: pomáhají větrat prostor a zabraňují vzniku plísní. A díky přirozenému světlu je samozřejmě mnohem snazší i příprava dokonalého make-upu nebo holení. Majitelé domů si však nejvíce užívají toho, že začátek jejich rána je energičtější a jednoduše radostnější, jakmile vstoupí do sprchy v této světlé a prozářené koupelně. „Je to jako koupat se ve slunečním světle,“ vysvětluje jeden z majitelů domu. „Z ranní sprchy prostě nemůžete vyjít bez úsměvu na tváři, a upřímně, není to ten správný způsob, jak začít den?“

Doporučené výrobky VELUX
Lomená sestava s doplňkovým oknem (VFE)
Přejít k výrobku
Zatemňující roleta (DKL)
Přejít k výrobku

Lehká venkovní roleta (SSS)
Přejít k výrobku