{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Inspirováno projektem přítele

Claire a Paul jsou ve fázi života, kdy si chtějí užívat toho, čeho dosáhli. Věděli, že si chtějí zařídit svůj domov podle této představy, jen si nebyli úplně jistí, jak to udělat. Pak to všechno klaplo. Poté, co Claire a Paul Hammondovi viděli úspěšnou přestavbu půdy u svého přítele, neztráceli čas a začali zkoumat, jak by mohli svůj vlastní půdní prostor přeměnit na novou hlavní ložnici s koupelnou.

Claire, 54letá rentgenoložka, a Paul, 57letý rentgenolog, navrhli svůj podkrovní byt s pomocí místního architekta a stavitele. Vždy věděli, že v rámci stavby nainstalují střešní okna VELUX, protože denní světlo bylo klíčovou součástí návrhu. Chtěli vytvořit půdní byt s čerstvým vzduchem, volnými prostory a jasným denním světlem, aby se v pohodlí svého domova mohli cítit jako na dovolené.

Claire dodává: „VELUX je tradiční značka známá svými spolehlivými a kvalitními výrobky, takže jsme věděli, že nás nezklame.“

Rozhodli se pro pět výklopně-kyvných střešních oken VELUX, která jejich novému hlavnímu apartmá dodají pocit světla, jasu a vzdušnosti: „Chtěli jsme opravdu maximalizovat výhled z oken, a tak jsme se rozhodli pro všechna výklopně-kyvná okna. Otevírají se přímo zespodu, takže máte k dispozici další kousek prostoru, který si můžete vychutnat," vysvětlila Claire.

Manželé si nechali nainstalovat tři střešní okna na jedné straně podkroví, aby vytvořili prosklenou stěnu, a čtvrté okno na jižní straně podkroví, které jim umožňuje vnímat přirozený pohyb slunečního světla nad hlavou. To má mnoho pozitivních účinků na duševní zdraví.

„Rozhodli jsme se pro prosklenou stěnu, protože jsme chtěli něco, co by dodalo prostoru další překvapující prvky a skutečně zvýšilo množství denního světla, které do něj vstupuje. Čtvrté střešní okno na samostatné stěně orientované na jih se zároveň stará o rovnoměrné rozložení denního světla v místnosti, což je úžasné,“ pochvaluje si Claire.

Páté střešní okno bylo instalováno v jejich nové koupelně: „Chtěli jsme, aby koupelna zůstala stejně světlá a vzdušná jako zbytek našeho nového pokoje. Proto jsme tam nainstalovali výklopně-kyvné střešní okno ovládané elegantním madlem ve spodní části, aby pokračoval tok denního světla v obou místnostech,“ pokračovala Claire.

Ačkoli si manželé užívají pohled na jasnou oblohu a koupání v denním světle, věděli také, že si rádi zdřímnou a ráno nechtějí být rušení východem slunce. Chtěli, aby je jejich prostor udržel aktivní a motivované, když chtějí být, ale zároveň jim umožnil vyspat se po dlouhém dni v práci. Claire a Paul vybírali rolety VELUX s ohledem na pohodlí a pořídili si kombinované a zatemňující rolety.

Claire vysvětluje: „Na jižní stranu podkroví jsme umístili kombinované rolety, protože poloprůhledná plisovaná vrstva umožňuje rozptýlit množství denního světla, které sem proudí ve slunečných dnech, a zabraňuje přílišnému zahřívání místnosti. Zatemňující rolety na ostatních oknech také zabraňují případnému buzení za svítání.“

Vytvoření klidného útočiště

Hammondovi se inspirovali přímořskou lokalitou a zvolili barevné schéma světlých odstínů a pastelových barev. To jim pomohlo vytvořit klidné útočiště, které si nyní tolik užívají. Díky široké barevné škále rolet, kterou společnost VELUX svým zákazníkům nabízí, měli možnost vytvořit si prostor přesně podle svých představ, aniž by museli volit kompromisy.

Claire dodala: „Je to velmi klidné místo pro trávení času, protože je zvukotěsné, když chcete mít klid. Ale když otevřete okna, slyšíte zvenčí zpěv ptáků, což je docela příjemné. Díky velkému množství denního světla, které prostor zaplavuje ze střešních oken, je to také velmi atraktivní místo k odpočinku. Přínos střešních oken je nejvíce patrný na světle, které proniká až do středu domu.“

"Naše labradorka Ruby je bohužel příliš stará na to, aby dokázala vyjít po schodech na půdu, ale jsem si jistá, že kdyby mohla, tak by se jí to líbilo stejně jako nám."
– Claire, majitelka
Doporučené výrobky VELUX
Výklopně-kyvné střešní okno (GPU)
Přejít k výrobku
Zatemňující roleta (DKL)
Přejít k výrobku
Venkovní markýza (MHL)
Přejít k výrobku