{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Rozvoj městské zástavby

Najít v Berlíně bytovku nebo novostavbu s přizpůsobitelným půdorysem je téměř nemožné. „Proč prostě nekoupit nevyužité podkroví a nerozšířit ho?“ napadlo rodinu Schneiderových. A tak také učinili. Za pouhých osm měsíců proměnili svůj sen o návrhu vlastního bytu ve skutečnost. Rodina se přitom vydala cestou, která je stále populárnější: městskou infiltrací. Jedná se o výstavbu, která je umístěna na volných nebo nezastavěných pozemcích v rámci stávající obce. To umožňuje vytvořit ve stávající zástavbě nový obytný prostor, který vyhovuje moderním potřebám, aniž by se narušila původní tvář oblasti. Schneiderovi měli před sebou prázdné plátno, podobně jako průkopníci, kteří stavěli Berlín současnosti. Své sny o ideálním domově mohli proměnit v plány a stačilo jen zaplnit podkroví čerstvým vzduchem a světlem, čímž vznikl obytný prostor tam, kde předtím nic nebylo.

Hlavní přínosy střešních oken VELUX

Velké okenní plochy také pomáhají udržet v chladnějších dnech teplo v domě. „Na podzim můžeme většinou nechat topení vypnuté, když už mají známí topení zapnuté několik týdnů,“ vysvětluje Marko Schneider efektivní využívání solární energie.

Okna VELUX jsou navíc vybavena okenním ventilátorem Balanced Ventilation, který zajišťuje dostatečnou výměnu vzduchu podle normy DIN 1946-6, takže není nutné žádné další řízené větrání. „To nám také umožňuje ušetřit spoustu energie, která by jinak byla potřeba,“ popisuje majitelka.

Kromě zřejmých a spíše technických výhod denního světla jsou děti Sheriny a Marka také nadšené z velkých oken ve svých pokojích. „Malá často leží na koberci pod oknem a hraje si nebo se dívá na oblohu a objevuje v oblačných útvarech svá nejnovější oblíbená zvířata,“ pokračuje matka.

Stylová přestavba

Střešní plochu obrácenou do ulice nebylo možné radikálně změnit, a proto musely být terasy a vikýře dvou bytů postaveny na severní straně budovy, obrácené do dvora. Manželé Schneiderovi však udělali z nouze ctnost a rozhodli se raději zkombinovat několik střešních oken VELUX pro pokoje na jižní straně. Tím nejenže vyhověli všem předpisům, ale okna jsou také základem energetického konceptu, který pro svůj atraktivní mezonet navrhli sami manželé Schneiderovi.

Výklopně-kyvná střešní okna VELUX, která se ovládají elegantní klikou ve spodní části, poskytují plný, otevřený výhled na panorama města a maximalizují množství přirozeného denního světla. Střešní okna VELUX se solárním nebo elektrickým pohonem jsou ideální pro situace, kdy jsou okna mimo dosah, například u vysokých stropů. Tento inovativní systém dálkově ovládaných oken a vnitřních i venkovních rolet umožňuje jejich otevírání a zavírání pouhým stisknutím tlačítka. Pomocí ovladače dosáhnete na každé okno snadněji a rychleji. Jsou ideální pro ta místa, která jsou mimo dosah, a představují nejlepší volbu pro čerstvý vzduch a vyšší komfort v interiéru.

"Na podzim můžeme většinou nechat topení vypnuté, a to v době, kdy už mají známí topení zapnuté několik týdnů."
– Marko Schneider, majitel
Rodinný život pod střechou

„Cítíme se tu jako doma – v bytě i v okolí,“ říká Sherina Schneiderová. Obývací pokoj plný světla se stal oblíbeným místem setkávání rodiny. „V létě můžeme nechat světla zhasnutá až do pozdních večerních hodin, protože střešní okna naplňují místnost velkým množstvím denního světla.“
Od chvíle, kdy se rodina nastěhovala, si vytvořila vlastní domov, který vyhovuje jejich potřebám, ale zároveň zachovává okolí a respektuje budovu, kterou si vybrali k bydlení. Přeměna podkroví na jejich domov jim dala možnost zůstat ve městě, ale přesto začít znovu a vytvořit něco, co zcela odpovídá jejich stylu a potřebám.

Doporučené výrobky VELUX
Výklopně-kyvné střešní okno (GPU)
Přejít k výrobku
Zatemňující roleta (DKL)
Přejít k výrobku

Venkovní roleta (SSL)
Přejít k výrobku