{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Fotografie: Relja Ivanić
Místo pro odpočinek v blízkosti přírody

Vzhledem k tomu, že rodina byla neustále zaneprázdněna prací a školou, bylo jejím snem mít rekreační dům blízko přírody, kde by všichni měli k dispozici malý koutek pro odpočinek, ale také místo, kde by se mohli scházet, společně jíst a povídat si a kde by si děti mohly hrát. Potřebovali útočiště pro rodinnou dovolenou a prázdniny, které je dostatečně prostorné a útulné i pro delší pobyty. Jejich vize se proměnila v realitu v podobě tohoto domu v srbském Alibunaru: prostor byl navržen tak, aby v něm bylo možné trávit kvalitní společný čas, vytvořit si krásné vzpomínky a mít pohodlí i pro delší pobyt.

Relaxace v přirozeném světle

V podkroví jsou tři ložnice propojené s prostorem galerie, který je díky střešním oknům VELUX naplněn denním světlem a čerstvým vzduchem. K designu přispívá i materiál okenních rámů, protože dřevo dodává domu v moderním stylu přirozený, hřejivý nádech a navíc je to udržitelný a trvanlivý materiál. Dvojice oken jsou použity na více místech domu, nabízejí lepší výhled a směrují dovnitř více světla. Díky tomuto uspořádání vytvořila společnost Modelart Arhitekti prostor, kde je splněno hlavní přání rodiny – může trávit čas společně, ale zároveň se může vzdálit za klidem nebo odpočinkem. To z rekreačního domu udělalo ideální místo i pro delší pobyty. Díky střešním oknům je podkroví světlejší a prostornější, takže menší zákoutí mohou fungovat stejně dobře jako všechny ostatní ložnice, nebo možná ještě lépe! Děti rády jen tak polehávají na sedacích vacích a pozorují, jak se po nebi sunou mraky, a dospělí si mohou užívat pohled na hvězdy ze svých postelí. Mít v koupelně přirozené světlo je také velké plus. Díky střešním oknům má rodina možnost větrání a nemusí se přitom obávat o své soukromí.

Fotografie: Relja Ivanić
Prostorný a světlý druhý domov

Geometrie domu je inspirována tradičním vojvodinským domem, známým také jako „švábský“ dům, umístěným podélně vůči ulici, takže budova je otevřenější směrem do dvora, a tím může být posílen pocit spojení s přírodou. Uvnitř tvoří obývací pokoj a jídelna společný hlavní prostor pro setkávání, velký otevřený prostor se střešními okny VELUX, která propouštějí denní světlo. Tím se prostor ještě více zvětšuje. Jídelní kout se otevírá na terasu ve dvoře a směruje do domu ještě více přírody. Díky výhledu skrze okna působí obývací pokoj ještě prostorněji a vstupující světlo dodává místu hřejivý, útulný pocit. Rodina zde má k dispozici veškeré vybavení jako v trvalém bydlišti, přesto má dostatek prostoru pro společné pohodlí, takže když jsou zde, jsou na dovolené, na které se navíc nemusí nijak uskrovňovat. Berou to tu jako svůj druhý domov.

Fotografie: Relja Ivanić
Úcta k tradicím

Budova se nachází mezi tradičními domy, a tak architekti chtěli použít návrh, který mezi ně zapadne, ale zároveň bude nový a vzrušující a bude rodinu při každém příchodu vítat svěžím a moderním vzhledem. Dispozice budovy je poctou tradičním místním stavbám, ale barvy a materiály jsou spíše modernější. Zvenčí je fasáda pokryta černými, lehce reflexními cihlami, tmavé tašky na střeše dodávají domu monolitický vzhled, přesto stavba zůstává hravá díky žlutým detailům a proskleným plochám. Reflexní cihly vytvářejí během dne různé efekty, protože slunce dopadá na zeď každou hodinu pod jiným úhlem. Tato schopnost měnit se zajišťuje, že design obstojí ve zkoušce času a bude krásným útočištěm pro rodinu po mnoho let.

Doporučené výrobky VELUX
Střešní balkon VELUX (GDL)
Přejít k výrobku
Lomená sestava s doplňkovým oknem (VIU)
Přejít k výrobku

Venkovní roleta (SSL)
Přejít k výrobku