{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Přestavba starého domu na světlý a moderní domov pro seniory

Trendy v bydlení se mění a to, co bylo před 50 lety oblíbeným domem, nemusí odpovídat dnešním standardům. Ale se správným přístupem a po správné modernizaci lze tyto vzpomínky na minulost zachránit a přivést k novému životu.
Tmavý jednopatrový řadový bungalov ve Šlesvicku-Holštýnsku byl postaven v roce 1974 a hlavní architekt v něm bydlel více než 40 let až do své smrti.

Po všech těch letech tmavých prostor se do tohoto domu nastěhovala rodina milující světlo se svým čtyřnohým spolubydlícím Brunem. Provedli rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci. Majitelé domu nezanechali nic z temné atmosféry 70. let. Odstranění některých stěn a zabudování nových světlíků VELUX do ploché střechy proměnilo původně částečně zchátralý a tmavý řadový bungalov ve světlem zalitý jednopodlažní obytný prostor.

5
Počet oken

Proměna v modernitu

Mise Hermannových proměňující prostor nebyla z nejnáročnějších. Dům nebyl v až tak špatném stavu a v průběhu let v něm proběhlo několik renovací: modernizace začala již v 90. letech, kdy plochá střecha domu dostala nový střešní plášť a v jeho rámci tři kopule světlíků. Ty byly při renovaci v roce 2018 nahrazeny světlíky VELUX a po jednom světlíku ještě přibylo nad koupelnou a obývacím pokojem / jídelnou.

Výhody světlíků VELUX

  1. Kvalitnější život: další světlík v ploché střeše přivádí do jídelny ještě více světla a dodává prostoru na kultivovanosti. „Když se po jídle opřete a relaxujete, můžete si navíc vychutnat nerušený výhled na oblohu,“ vysvětluje nadšeně Thomas Hermann.

  2. Efektivní větrání: vzhledem k tomu, že jeden ze dvou světlíků v koupelně lze dálkově otevřít, je možné vlhkost rychle a velmi efektivně odvětrat, a to i v době, kdy rodina není doma.

  3. Optimální vnitřní klima: vnitřní klima v bungalovu zůstává příjemné i v létě, protože všech pět světlíků do ploché střechy je vybaveno markýzami chránícími před teplem: díky průhledné síťovině je v místnosti stále dostatek světla.
Moderní charakter bydlení se spoustou světla

Nejen Bruno je se svým novým přízemním domem spokojený. Manželé Hermannovi se také těší na budoucnost v zázračně proměněném bungalovu ze 70. let. „Od samého začátku jsme měli přesné představy o tom, jak chceme přestavbu koncipovat. Přesto je působivé vidět výsledek ve skutečnosti. Budeme si ho moci užívat ještě mnoho let,“ chválí si Kerstin Hermannová.

Doporučené výrobky VELUX
Designový světlík se zaobleným sklem
Přejít k výrobku
Designový světlík s plochým sklem
Přejít k výrobku
Venkovní markýza pro designový světlík (MSU)
Přejít k výrobku