{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}

Příjemný byt uprostřed města zalitý sluncem a přitom ve spojení s přírodou je příležitost, kterou si nelze nechat ujít. Přesně tak se cítili majitelé tohoto bytu v polské Vratislavi, když poprvé narazili na projekt vytvoření bytů v podkroví jednoho velkého domu.
Bydlení v horní části budovy má mnoho výhod, včetně menšího znečištění ovzduší a hluku. Velmi často je s ním spojená také řada nevýhod. Když se podkroví této budovy změnilo na byty, chtěl architekt vytvořit prostor, kde zmíněné výhody doplňují jen další výhody.

Okna VELUX se dají snadno kombinovat, což dává architektům mnoho možností, jak vytvořit větší okno, které se dokonale hodí do místnosti. Propojení s okolím bylo dosaženo terasami, díky nimž máte pocit, že stojíte na vrcholku světa.

Otevřená střešní okna VELUX umožňují přístup na venkovní terasy a zavřená okna poskytují spoustu denního světla.

Pokud chcete mít krásný panoramatický výhled nebo více přirozeného větrání, můžete otevřít horní část okna střešní terasy. Pokud chcete vyjít ven, jednoduše otevřete horní i spodní část a vytvoříte tak dveře.

Architekt

Byty v podkroví často působí uzavřeně a poněkud odloučeně, proto se v nich jejich obyvatelé necítí příliš dobře. Jako lidé jsme prostě nastaveni tak, že se chceme dívat dál, mít spojení s okolím. Proto jsme zabudovali lomené sestavy střešních oken VELUX, protože nabízejí širší výhled a sahají až téměř k podlaze, takže poskytují výhled ven, i když v místnosti sedíte.

„Je to prostě něco tak zvláštního“ popisuje své pocity majitel jednoho z apartmánů. „Bydlíme sice v horní části budovy, ale díky obrovským oknům si vůbec nepřipadáme jako v podkroví. Máme krásný výhled, takže nikdy nikomu nehrozí záchvaty klaustrofobie. V mnoha podkrovních bytech si můžete připadat jako v krabici, do které shora proniká trochu světla, ale tady máte pocit, že jste prostě vyzdviženi k nebi. Výhled, mraky a to, jak slunce dopadá do místností v různých úhlech v různých hodinách – to vám prostě dává pocit spojení s okolním světem a s přírodou.“

V celém komplexu bylo použito více než 500 oken VELUX, aby bylo dosaženo otevřené, sluncem zalité atmosféry, kterou si nyní mohou majitelé bytů užívat každý den.

„Vyjít ráno se šálkem kávy na terasu a ocitnout se nad městem nebo se večer z gauče dívat na svítící pouliční lampy zdaleka nepředstavuje kompromis s bydlením v podkroví, ale spíše pocit, že žijete svůj nejlepší život na místě s jedinečnými vlastnostmi.“

Doporučené výrobky VELUX
Střešní terasa VELUX (GEL)
Přejít k výrobku
Střešní okno VELUX (GPL)
Přejít k výrobku

Lehká venkovní roleta (SSS)
Přejít k výrobku