{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Fotografie: Maksim Bašić
Mytologické místo k relaxaci

Cílem tohoto krásného středomořského útočiště bylo vytvořit dům, který by odpovídal ráji, jímž je obklopen. Vila Carmen je situována v blízkosti oblázkové pláže a je odevšad obklopena přírodou: vila shlíží na modré moře, střešní okna VELUX nabízejí výhled na oblohu a zadní část domu střeží borový les. Je tu vše, co si představíte, když přemýšlíte o vysněné dovolené na Jadranu. Nemluvě o tom, že i poloha této krásné vily je kouzelná, nebo spíše říkáme mytická. Ostrov Korčula má svůj vlastní příběh, a tak vás tento prázdninový prostor chytne za srdce ještě dříve, než na jeho půdu vkročíte.

Moderní interiéry v tradičních stěnách

Říká se, že největší cestovatel světové literatury Odysseus dorazil na pobřeží Dalmácie přes Korčulu, což znamená, že byl jedním z prvních a nejslavnějších turistů na ostrově a navždy se zapsal do historie této země. Místo jako toto si zaslouží úctu a vážnost, proto majitelé domu hledali plán, který povede k domu zapadajícímu do tohoto pozemského ráje a doplňujícímu místo plné historie, přírody a slunečního světla. Protože nechtěli narušit ráz krajiny tak výjimečného místa, hledali majitelé architekta, který by vytvořil moderní interiér oděný do tradičních stěn. Výsledek odráží jejich snahu a zhmotnil se v domě, který odpovídá potřebám luxusní dovolené a splývá s ostrovem.

Fotografie: Maksim Bašić

Barvy písku, moře, borových lesů, oblohy a samozřejmě slunce vytvořily spojení mezi vnitřkem a vnějškem domu a interiér se koupe v přirozeném světle, přesně tak, jak byste si představovali den u moře.

Fotografie: Maksim Bašić
Pocit spojení s mořem i při sprchování

Majitel a architekt Mile Jeramaz potřeboval postavit dům, který nenaruší klid a krásu klidného a idylického poloostrova. Zároveň ale musel zajistit, aby uvnitř byly splněny moderní potřeby. Sedět v pokojích této moderní vily je jako odpočívat na břehu moře a sprchovat se pod obrovskými střešními okny VELUX vám dává téměř pocit, že vás omývají vlny nekonečného modrého moře. Kyvná okna VELUX nové generace jsou navržena s prvotřídní polyuretanovou povrchovou úpravou, která pomáhá chránit silné dřevěné jádro před vlhkostí, takže jsou ideální volbou do koupelny.

Fotografie: Maksim Bašić
Potěšení ze stejného výhledu, jaký měl Odysseus

Bílá polyuretanová střešní okna VELUX jsou stylovou volbou do domu, který designově i barevně doplňují. Střešní okna přivádějí do budovy ještě více světla a dodávají jí také další jedinečný prvek, protože otevírají krásný výhled na modré moře a hvězdy noční oblohy: stejný výhled, jaký viděli dávní cestovatelé za klidných nocí na palubě svých lodí. Byl velkolepý tehdy a je stejně velkolepý i nyní. Pohodlí moderního domova a krása přírody, stará jako čas, společně vytvářejí místo, kde se na dovolené cítíte jako doma a kde chcete zůstat navždy. Tam, kde se Odysseův starověký ostrov setkává s vysněnou dovolenou 21. století, si můžete být jisti, že majitel domu vytvořil něco výjimečného: pokud chcete jít na pláž, máte to jen pár kroků. A pokud raději zůstáváte ve stínu, celá zahrada je koncipována jako velký venkovní obývací pokoj obklopený starobylými suchými kamennými zdmi. Je tu vše, co si můžete přát, a možná ještě o něco víc.

Doporučené výrobky VELUX
Lomená sestava s doplňkovým oknem (VIU)
Přejít k výrobku

Střešní okno VELUX (GGU)
Přejít k výrobku

Venkovní roleta (SSL)
Přejít k výrobku