{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Podkroví pro rodinu

Bärbel Stolzová a její manžel Sebastian hledali pro svou čtyřčlennou rodinu větší byt. Když se jim naskytla možnost koupit nezastavěné podkroví činžovního domu z konce 19. století v jedné z bočních ulic Helmholtzplatzu, neváhali. Využili jedinečné příležitosti vytvořit jedinečný domov pro svou jedinečnou rodinu. Zdi plné graffiti se rychle proměnily v domov pro rodinu. Okna dokonale vyhovovala jejich jedinečným potřebám jak z architektonického, tak z uměleckého hlediska.

Hlavní přínosy střešních oken VELUX

Po instalaci oken se všechna zákoutí zaplnila světlem – všechny místnosti v bočním křídle a zadní budově mají velkoformátové prosvětlení nebo střešní okna VELUX.

Důležitou otázkou byla kvalita oken, protože podkroví mají tendenci se v létě přehřívat a v chladných měsících se špatně vytápí. VELUX nabízí okna se skvělou energetickou bilancí, která optimalizují klima v prostoru pod střechou. Vynikající tepelná izolace střechy a střešních oken nejenže snižuje tepelné ztráty v zimě, ale také zabraňuje tomu, aby se podkrovní byt v létě příliš zahříval.

Architekt Schröger se zdráhal použít centrální mechanický ventilační systém, který je dnes u mnoha novostaveb standardem: „Instalace takového systému by zabrala cenný obytný prostor a je také poměrně náročná na údržbu,“ vysvětluje. Společně s rodinou Stolzových se rozhodl pro decentralizované větrání pomocí okenních ventilátorů. Optimálním řešením bylo větrání VELUX Balanced Ventilation – nekomplikovaná alternativa, která vytvořila zdravý obytný prostor a ušetřila rodině plochu jejich nového domova.

Spousta světla i místa

Bärbel a Sebastian chtěli podkroví zaplnit spoustou prostoru a světla. S tímto úkolem se vyrovnaly střešní okna a světlíky do plochých střech. Výklopně-kyvná střešní okna ovládaná elegantním madlem ve spodní části poskytují plný, otevřený výhled na panorama města a maximalizují množství přirozeného denního světla.
Pás světlíků v ploché střeše zvyšuje vícesměrnost světla a vyváženost zorného pole. Krásný design světlíků VELUX vnáší do domova kouzlo denního světla. Jedinečný design, štíhlý rám a neviditelné křídlo poskytují maximum denního světla, i když máte nainstalované rolety. Světlík s plochým sklem má dvouvrstvé nebo třívrstvé zasklení, které poskytuje vynikající energetickou účinnost a zároveň snižuje hluk při dešti nebo krupobití stejně jako hluk dopravy.

VELUX Quattro je působivá kombinace dvou střešních oken doplněných dvěma doplňkovými okny, která otevírá a proměňuje každou místnost. Poskytuje úžasný výhled na oblohu a do exteriéru. Pevná spodní část řešení zajišťuje bezpečnost zejména v dětských pokojích.

Marcus Schröger

Urbansky Architekten

Chodby jsou často zapomenuté prostory v bytech, které jsou spíše tmavé, ale díky dennímu světlu, které sem proudí světlíky, se z dlouhé chodby stala další místnost.

Chodba se proměnila v obytný prostor

Chodba je dostatečně velká a světlá, aby se do ní vešel stůl na malování a tvoření, který používají obě děti. Útulná postel v hale přímo pod největším střešním oknem je oblíbeným místem setkávání. „S dětmi se tu mazlíme, hrají si tady spolu a čteme jim pohádky. Díky elektromotoru lze tento světlík pohodlně otevírat dálkovým ovladačem,“ pochvaluje si majitel.

Doporučené výrobky VELUX

Střešní okno VELUX (GGU)
Přejít k výrobku

Plisovaná roleta (FHL)
Přejít k výrobku

Lehká venkovní roleta (SSS)
Přejít k výrobku