{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}

Na začátku renovace neměla tato budova ve Slovinsku mnoho výhod, ale dobrou polohu. Bylo zřejmé, že výhled okolí je třeba využít. Ale majitelé také chtěli mít namísto klasického moderní
 rekreační dům s loftovým vzhledem.

Otevření prostoru pomocí světlíků

„Obrovská okna byla pro vytvoření nového vzhledu a otevření prostoru nutností,“ popisuje architekt. „Světlíky ve stropě vytvořily další dechberoucí efekt, který jsem hledal. Chtěl jsem prostor ještě více otevřít a nasměrování slunečního světla ze všech úhlů to splnilo. Díky tomu máte skutečně pocit, jako byste trávili den na pláži, kde se vám slunce s přibývajícími hodinami jen tak pohybuje nad hlavou. Společnost VELUX nabízí kompletní sortiment světlíků pro všechny projekty, od inovativních světlíků se zaobleným nebo plochým zasklením až po tradiční kopule. Takže najít ideální variantu pro tuto budovu bylo velmi snadné.“

Hlavní přínosy světlíků VELUX

Světlík VELUX s plochým zasklením je součástí naší nové generace světlíků. Krásný design přináší do vašeho domova kouzlo denního světla. Jedinečný design, štíhlý rám a neviditelné křídlo poskytují maximum denního světla, i když máte nainstalované rolety. Světlík s plochým sklem má dvouvrstvé nebo třívrstvé zasklení, které poskytuje vynikající energetickou účinnost a zároveň snižuje hluk při dešti nebo krupobití stejně jako hluk z přilehlé dopravy.

Jemné materiály, které byly v domě použity, tvoří kontrast s čerstvým vzduchem v horách venku. Sluneční světlo nasměrované dovnitř vytváří téměř most mezi interiérem a exteriérem, otevírá prostor a vnáší do domu pocit přírody.

Apartmán se nachází uprostřed města, ale je dostatečně vysoko, aby z něj byl výhled na hory a v zorném poli byly jen nejvyšší budovy, například kostelní věž. Vytvoření městského prostoru s moderními, ale nadčasovými prvky a navázání spojení s přírodou bylo tím nejlepším, co mohlo tento prostor potkat, protože spojuje to nejlepší z obou světů.

Doporučené výrobky VELUX
Designový světlík s plochým sklem
Přejít k výrobku
Designový světlík se zaobleným sklem
Přejít k výrobku
Venkovní markýza pro designový světlík (MSU)
Přejít k výrobku