{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Zdravé a udržitelné

Moderní dům, který nabízí zdravé vnitřní klima a výjimečnou energetickou účinnost – a zároveň ladí se stávající zástavbou. Jedná se o první dům Active House v USA. Domov rodiny Smithových ze St. Louis ve státě Missouri, která svůj dům považuje za mimořádně komfortní.

Pro rodinu Smithových bylo přestěhování do prvního domu Active House v USA v roce 2013 novým začátkem a návratem do minulosti. David Smith vyrůstal nedaleko areálu Active House a má krásné vzpomínky na hraní wiffleballu na dvoře hned naproti přes ulici. Když architekt Smithových Jeff Day (z Jeff Day and Associates v St. Louis) navrhl myšlenku Active House, rodina na ni s radostí přistoupila.

Pohodlný dům pro tři

„Máme rádi pohodlné bydlení a chtěli jsme mít velmi pěkný dům se spoustou vybavení,“ vysvětluje majitel David Smith. Chtěl vybudovat dobrý domov pro svou rodinu složenou z rodičů s dcerou. „Když jsme se dozvěděli více o standardu Active House a o tom, co nám umožňuje, byli jsme z něj nadšení,“ vzpomíná pan Smith.

Celkový pohled na ložnici v domě Smithových

David Smith

majitel domu

U každého projektu je určitě důležité postavit dům, který se do dané čtvrti hodí a odpovídá celkovému charakteru obce. Pokud vím, sousedům se stavba líbí a určitě jsme si získali velkou pozornost. Když se mě dnes lidé ptají, kde bydlím, jednoduše odpovím, že v domě Active House. Všichni vědí, kde to je.

Přeměna tradičního domu na dům Active House

Strategie návrhu domu se řídila kulturou a zavedenými architektonickými standardy čtvrti Old Webster, předměstí St. Louis, kde historické budovy, krásné okolí a úzká komunita vytvářejí atraktivní prostředí pro rodiny.

Projektový tým přetvořil tradiční budovu na dům Activ House a vytvořil tak stavbu, která hladce zapadá do svého okolí – a přitom po celou dobu své životnosti výrazně překonává okolní budovy svými minimálními náklady na provoz, energii a údržbu. Jako zkušený účetní se Smith označuje za „člověka, který se zabývá čísly“.

"U každého projektu se musíte ujistit, že vám výsledný produkt přinese užitek. Cítím, že v tomto případě tomu tak rozhodně je,"
vysvětluje pan Smith.
Úspora energie a zlepšení kvality života

Rodina má radost ze snížených nákladů na energie, ale David Smith se také domnívá, že dům Active House jako investice vyplatí, i pokud jde o kvalitu života:
„Jedním z nejpříjemnějších aspektů tohoto domu je neuvěřitelné množství denního světla. Málokdy uvnitř přes den rozsvěcíme,“ pochvaluje si a rodinný dům popisuje jako „nesmírně pohodlný“.

Doporučené výrobky VELUX
Střešní okno (GLU) s motorem KMG
Přejít k výrobku
Zatemňující roleta (DKL)
Přejít k výrobku

Lehká venkovní roleta (SSS)
Přejít k výrobku